«єСмартфони» не дорожчі за п'ять тисяч гривень, - Мінцифри

  • 18.02.2022, 18:15
  • 447

У Міністерстві цифрової трансформації розраховують, що смартфон коштуватиме бюджету не більш як 5 тис. грн

«єСмартфони» не дорожчі за п'ять тисяч гривень, - Мінцифри
«єСмартфони» не дорожчі за п'ять тисяч гривень, - Мінцифри

Про це перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб сказав в інтерв'ю DEV.Україна.

«Вивчаємо можливість процедури закупівлі. Проходять переговори та з Samsung, і з українськими внутрішніми виробниками. Від однієї компанії є пропозиція зробити спецмодель під це замовлення. Хочемо, щоб смартфон обійшовся не дорожче 5 тис. грн», — повідомив Вискуб.

За його словами, Мінцифри надало виробникам початкові вимоги.

«Хочемо, щоб там був NFC. eSIM ми поки прибрали. Він істотно здорожчує закупівлю. Хоча eSIM би вирішив багато наших проблем з точки зору прив’язки до конкретного абонента», — підкреслив Вискуб.

Вас може зацікавити: Чому Німеччина не може постачати зброю Україні?

Він додав, що Мінцифри з мобільними операторами знайшли інший спосіб контролю і забезпечать, щоб «бабуся чи дідусь не змогли передати свій смартфон комусь іншому».

«Сім-карта буде прив’язана, наприклад, до IMEI телефона і зареєстрована на паспорт. А номер стане відразу фінансовим номером, прив’язаним до паспорта для мінімізації шахрайства», — зазначив Викуб.

Він додав, що мобільні оператори також пропонують установку спеціального додатка, що дозволить контролювати незмінність користування пристроєм.

Нагадаємо, 8 лютого під час Diia Summit президент Володимир Зеленський анонсував державну програму, в рамках якої вакциновані українці, старші 60 років, отримають безоплатний якісний сучасний смартфон та пільговий тариф. Запрацювати вона повинна вже цієї весни.

Читайте також: Смартфони за вакцинацію не можна буде продати чи обміняти

Фото:pexels

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень