Заяву про державну зраду Зеленського зареєструвала СБУ

  • 28.12.2021, 16:10
  • 817

СБУ зареєструвала заяву про державну зраду Зеленського, раніше такі ж заяви зареєстровані в ОГПУ та ДБР – Ірина Геращенко

Заяву про державну зраду Зеленського зареєструвала СБУ
Заяву про державну зраду Зеленського зареєструвала СБУ

Заяви про державну зраду та фінансування тероризму з боку Володимира Зеленського і його оточення зареєстровані у ДБР, ОГПУ та СБУ. Про це повідомила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко після невідкладної зустрічі у Службі безпеки України.

«Ми заздалегідь повідомили керівництво СБУ, що згідно із Законом про статус народного депутата хочемо записатись на невідкладну депутатську зустріч — для того, щоб передати заяву про здійснення злочину. Такі самі заяви наші колеги передали до ДБР і Офісу Генпрокурора минулого тижня, щоб поінформувати про здійснення злочину в енергетичній сфері керівництвом держави, зокрема Володимиром Зеленським», — сказала Геращенко журналістам.

«Про що йдеться в цій заяві? Насправді Україна сьогодні опинилася в умовах енергетичної кризи, довела до цієї енергетичної кризи нинішня влада. І ми бачимо, що сьогодні команда Зеленського почала свою бурхливу діяльність з того, що повернула закупівлю електроенергії з РФ та Білорусі. Також повернули закупівлю вугілля. Вугілля з РФ — вкрадене на українських експропрійованих окупаційним режимом шахтах на окупованих територіях», — констатує Геращенко.

«Очевидно, 3 млрд доларів, які цього року виплачені за енергоносії Росії та Білорусі, це фінансування тероризму, фінансування країни-агресора», — наголошує Ірина Геращенко.

«Зараз на російських каналах йде серіал „Свати“, і це теж є фінансування країни-агресора, отримання від них дивідендів на свої роялті, на свої компанії. Все це має стати дуже серйозним предметом розгляду СБУ. Наша команда минулого тижня звернулася з такими ж заявами до ДБР і ОГПУ», — нагадала Ірина Геращенко.

У повідомленні про кримінальне правопорушення, поданому до СБУ, зокрема, зазначено: за каденції Володимира Зеленського Україна втратила енергетичну незалежність і почала купувати вугілля в країни-агресора.

Представники «ЄС» наголошують, що протягом 2016 — 2019 років вище керівництво держави разом з профільним міністерством провело переобладнання українських ТЕС на вугілля газової групи, яке видобувається на українських вугледобувних підприємствах з метою забезпечити незалежність держави у сфері тепло і електропостачання. Станом на початок 2019 року 55 із 75 блоків ТЕС було переведено на спалювання газового вугілля, і лише 18% електроенергії всіх ТЕС вироблялося шляхом спалювання антрациту. Фактично залежність країни від постачання російського вугілля і вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей була подолана, і це забезпечило Україні енергетичну незалежність у сфері тепло і електропостачання.

«Центренерго» перейшло на російське вугілля в інтересах Коломойського

З вступом на посаду президента України Зеленського відбулися системні зміни в постачанні українських ТЕС російським вугіллям, а також, під виглядом російського і вугіллям з тимчасово окупованих територій. Вказані зміни зруйнували енергетичну незалежність України у сфері тепло і електропостачання, зробили країну вкрай залежною від агресора — Російської Федерації та нині недружньої — Республіки Білорусь.

Державне підприємство ПАТ «Центренерго» перейшло на російське вугілля в інтересах Ігоря Коломойського. Щонайменше 1,5 млн т вугілля різних марок (зокрема газове вугілля, яке є в Україні), перепродали державній компанії «Центренерго» фірми, пов’язані з олігархом Ігорем Коломойським. Походження цього вугілля — переважно російське.

Про це стверджує у своєму розслідуванні портал bihus.info, зокрема, у сюжеті Аліси Юрченко «КОЛОМОЙСЬКИЙ.RU» для телепрограми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

За часи президенства Зеленського близько 4 млрд дол. США було витрачено на вугілля з РФ і РБ, а також на закупівлю електроенергії із цих країн — йдеться у заяві про злочин.

Слід окремо зазначити, що частина імпортованого вугілля, під виглядом російського, є вугіллям, що видобуто на території окупованої частини Луганської та Донецької областей та незаконно вивезено звідти для наступного постачання на українські ТЕС.

Наведені відомості містять достатньо фактів, які свідчать про системні дії вищого керівництва країни щодо відновлення залежності від постачання вугілля із Російської Федерації для українських ТЕС, які генерують тепло й електроенергію.

Вказані дії, які вчиняє вище керівництво держави з початком перебування на посту Президента України Зеленського В. О., не могли бути йому невідомі чи здійснюватися без його участі та дозволу, — переконані депутати.

У «Європейській Солідарності» наголошують — вказані дії містять ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 111 КК України «Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України». В частині закупівлі вугілля з окупованих територій після заборони такої закупівлі рішенням Ради національної безпеки й оборони України (введено в дію Указом Президента України від 15 березня 2017 року № 62/2017) «Про невідкладні додаткові заходи із протидії гібридним загрозам національній безпеці України» — кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 258−5 «Фінансування тероризму».

А також за ч. 3 ст. 255 К К України, тобто «створення злочинної організації, керівництво такою організацією або її структурними частинами».

Читайте також: Увага, в ДБР помилочка вийшла!

Схожі новини