Керівнику російської ПВК "Вагнер" оголосили підозру

  • 23.12.2021, 11:30
  • 419

СБУ оголосила підозру керівнику російської ПВК "Вагнер"

Про це повідомила Служба безпеки України.

Слідчі української спецслужби, у межах досудового розслідування, заочно повідомили про підозру керівнику російської приватної військової компанії (ПВК) «Вагнер». Зловмисник причетний до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а також агресивної війни.

Підозрюваний — російський громадянин, який очолив ПВК для прихованих військових операцій РФ.

Силовики не називають прізвище підозрюваного.

Однак, як пише УП, йдеться про Дмитра Уткіна.

Відомо, що із липня 2014 по березень 2015 року він перебував на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей, діяв за попередньою змовою з посадовцями Збройних Сил Р Ф і під їхнім контролем.

Чоловік командував підрозділами бойовиків ПВК «Вагнер», які спільно з підрозділами регулярних військ РФ та незаконних збройних формувань організовували бойові дії проти Збройних Сил України. Задокументовано факти інтенсивного обстрілу бойовиками «Вагнера» українських позицій на Дебальцевському напрямку. Згідно з даними, у цих боях учасники ПВК зазнали значних втрат через відсіч підрозділами ЗСУ. За інформацією слідства, під час перебування на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей керівник ворожого угруповання координував свої дії з колишнім командувачем 2 армійського корпусу РФ.

На підставі доказів протиправної діяльності зловмисника підозрюють у вчиненні злочинів за:

  • ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України),
  • ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 (спільництво у агресивній війні) Кримінального кодексу України.

Наразі триває досудове розслідування. Підозрюваного планують оголосити у міжнародний розшук для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти державної безпеки України.

Читайте також: Влада Росії почала збір найманців у «відрядження» на Донбас

Схожі новини