Влада Росії почала збір найманців у "відрядження" на Донбас

  • 22.12.2021, 16:55
  • 708

Останні 3 місяці в Росії активно проводиться набір груп найманців для “бойових відряджень” на Донбас

При цьому найманцям не пояснюють мети завдання і хто керуватиме «парадом».

Про це пише Meduza, яка поспілкувалася із вербувальником, найманцями з бойовим досвідом, бойовиками «Союзу добровольців Донбасу» та вихідцями з армії, спецслужб та спецпідрозділів МВС Росії. Загалом видання поговорило з вісьмома джерелами.

За їхніми словами, набір йде не лише в Росії, а й у невизнаних утвореннях «ЛНР» та «ДНР». Вербувальник розповів, що «історія почала збиратися» ще 3 місяці тому. Проте більшість опитаних найманців отримали пропозиції в останні кілька тижнів, а жителі окупованих територій — трохи раніше, «десь місяць тому».

Окрім «набору серед знайомих», часто використовується сайт оголошень Avito.ru. Найманців здебільшого шукають у розділі «охорона та безпека», пропонуючи високі зарплати. Обов’язковим пунктом є «можливість виїзних відряджень».

Один із найманців «ПВК Вагнера» розповів, що отримав пропозицію їхати в Україну восени і його це насторожило. Тренувальною базою «рекрутер» назвав центр Міноборони РФ у Веселому під Ростовом-на-Дону. Попри обіцяну зарплату в 240 тисяч рублів на місяць (близько 88 тисяч гривень) він відмовився, зазначивши, що такого широкого набору на «український напрямок» не було вже кілька років.

Найманці розповіли, що вербувальники представляються звʼязковими з Міноборони Росії, але їм не вірять — ті не можуть назвати конкретних осіб, розповісти про умови контракту, а оплата за «відрядження» дуже різниться. У деяких випадках їм казали, що передоплати не буде.

«Прозвучала чудова фраза: все спорядження шукаєте на місці. Хто в темі розуміє, що на цьому моменті вже можна починати приколюватися і сміятися», — розповів один із найманців.

Багато хто відмовився від пропозицій і сумнівається в тому, що російська армія залучить найманців до масштабних боїв. Вони вважають, що, швидше за все, їх кинуть на охорону обʼєктів в окупованому Донбасі або на зачистку «місцевого бандитизму». Реальних цілей «відрядження» кандидатам не окреслили.

Про те, що перед сформованими загонами можуть поставити реальні бойові завдання, співрозмовники не наважуються навіть розмірковувати. «Взагалі не розумію, як вони [влада Росії — ред.] це бачать», — заявив досвідчений найманець, поінформований у наборах.

Ніхто із співрозмовників видання не вірить, що Росія готова вдатися до повномасштабної війни з Україною. За їхніми словами, все закінчиться «глухим кутом» і провалом, оскільки рівень підготовки набраних найманців вкрай низький.

«Туди просто не хочуть їхати, бо там [українська — ред.] регулярна армія. Проти неї дуже складно воювати. Якщо є регулярна армія, то втрати будуть великими», — сказав ветеран «ПВК Вагнера».

Читайте також: США прокоментували заяву Росії про провокацію із хімікатами на Донбасі

Схожі новини