«Сцена зустріне сотні зірок», - Тістик

  • 09.12.2021, 11:29
  • 348

У Львові заклали капсулу будівництва «Першого акустичного концертного залу» в Україні

«Сцена зустріне сотні зірок», - Тістик
«Сцена зустріне сотні зірок», - Тістик

Про це повідомив народний депутат України Ростислав Тістик.

«Вперше за роки Незалежності нашої держави на території Львівського державного музичного ліцею ім. Соломії Крушельницької (вул. Зелена, 10) розпочали будівництво сучасного концертного залу такого масштабу! Високопреосвященний владика Ігор Возьняк благословив реалізацію проєкту. Впевнений, що сцена зустріне сотні зірок, що тішитимуть нас з вами своїми шедеврами!», — написав нардеп у Фейсбуці.

Будівництво Першого акустичного залу відбувається у межах реалізації державного інвестиційного проєкту Міністерства економічного розвитку «Створення першого в Україні акустичного концертного залу в приміщенні Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької», за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики. Кошторисна вартість проєкту — майже 44 млн грн. Зал буде двоповерховим та зможе вмістити 260 — 290 глядачів.

«В Україні є небагато концертних залів. Всі вони збудовані 150−200 років тому. Проте саме акустичного концертного залу немає. У чому полягає акустика? У тому, що коли музиканти виступатимуть на сцені, ця акустика заповнить кожен куточок залу.

Ми, за підтримки Мінкульту, ініціювали будівництво концертного залу, де акустика матиме найважливішу місію — донести до кожного слухача всі відтінки людського голосу. Вже до кінця 2022 року плануємо відкриття концертного залу, де виступатимуть найвідоміші музиканти світу", — цитує пресслужба ЛОДА Лева Закопця, директора Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької.

Довідково:

Історія музичного ліцею починається з 1838 року, коли за часів Австро-Угорської імперії у Львові відкрили музичну школу. З історією школи XIX ст. пов’язані відомі імена: Й. Рукґабер (перший директор школи), Й. Башни, Й. Ельснер, К. Мікулі (довголітній ректор академії та керівник школи).

Після довготривалої перерви роботу школи відновили у 1939 р. за ініціативою видатного українського композитора та піаніста Василя Барвінського. Від 1944 року заклад діяв як середня музична школа-десятирічка, що у 1959 році реорганізована у середню спеціалізовану музичну школу-інтернат. 1963 року школі присвоїли ім'я всесвітньо відомої української оперної співачки Соломії Крушельницької.

Школа налічує 7 музичних відділів та понад 20 музичних спеціальностей. Тут навчаються 395 учнів з понад 10 областей України, працюють 155 викладачів.

Читайте також: У Бережанах почали відновлювати ратушу

Схожі новини