"Дуже важливо, щоб цього «товариша» потім не віддали просто так бойовикам"

  • 12.11.2021, 22:41
  • 654

Ірина Геращенко про ката "Ізоляції" Дениса Куликовського

Історія із затриманням у Києві бойовика з донецької катівні «Ізоляція» Дениса Куликовського («Палича»), який з 2019 року перебував у столиці України, має бути детально розслідувана. Важливо зрозуміти, яким чином він перебрався до України з тимчасово окупованої території і чому СБУ його не затримувала увесь цей час.

Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявила співголова фракції «Європейська Солідарність», уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях у 2014−2019 роках Ірина Геращенко.

Ірина Геращенко
Ірина Геращенко

«Це вимагає дуже серйозного розслідування, щоб воно дійшло не тільки до українських, а й до міжнародних судів. Але прозвучало важливе питання — як цей покидьок опинився в Україні?», — зауважила Геращенко.

Вона прокоментувала заяву колишнього в’язня «Ізоляції» журналіста Стаса Асєєва про те, що інформацію про перебування «Палича» у Києві йому повідомив колишній співробітник спецслужб, і з допомогою колег з міжнародного проекту Bellingcat вдалося виявити місце перебування цього злочинця.

«Як покидьок, який катував українців, два роки абсолютно безкарно міг тут знаходитись? А інформацію про це дали не спецслужбі, не СБУ, а дали Стасу Асєєву, будучи переконаним, що він стоїть на сторожі інтересів України набагато більше, ніж наші спецслужби. От як таке може бути?», — дивується Геращенко.

«Мені здається, що все це — елементи одного ланцюга, коли у нас Цемаха дістали сцецслужби — віддали Путіну, „беркутівців“ віддали Путіну. Дуже важливо, щоб цього „товариша“ потім не віддали просто так бойовикам. Я переконана, що цього „Палича“ ЛНР і ДНР можуть попросити включити в обмін, тому що їм люди, які володіють чутливою інформацією, вкрай необхідні. І важливо, щоб їх не віддали», — наголошує Ірина Геращенко.

Читайте також: «Тепер можу сказати, що життя прожив недаремно», — Асєєв повідомив, що затримали професійного ката «Ізоляції» (оновлено)

Схожі новини