"В «ARTeФАКТАХ» шукаю підтримку у тому, що наповнювало нас зсередини не одне століття"

  • 29.10.2021, 16:38
  • 486

У Львівській опері відбувся ювілейний концерт відомого українського танцювального колективу "Життя"

"В «ARTeФАКТАХ» шукаю підтримку у тому, що наповнювало нас зсередини не одне століття"
"В «ARTeФАКТАХ» шукаю підтримку у тому, що наповнювало нас зсередини не одне століття"

Театр танцю «Життя» під керівництвом народної артистки України Ірини Мазур презентував у Львові, на сцені Львівської національної опери, концептуальний ювілейний проєкт «ARTeФАКТИ». Три з половиною десятиліття власної історії і кілька століть історії України — двогодинне яскраве дійство увібрало в себе глибинні змісти коду української нації.

Зірковими гостями святкової концертної програми ТанцТеатру стали співачка, народна артистка України Руслана, скрипаль-віртуоз Олександр Божик і лірник Гордій Старух. Ведучими вечора були співаки Ірина Доля та Назар Савко.

Кілька років тому відомий львівський модерн-балет «Життя» переродився у танцювальний театр. Постановки колективу давно вийшли за рамки суто танцювальних — артисти, окрім хореографії та пластики, усе більше почали розкривати на сцені акторський та вокальні таланти. Від часу перемоги на Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення» з Русланою у 2004-му в Стамбулі «Життя» став окремою потужною творчою одиницею і за останні десять років дивував мистецький світ сміливими, креативними, резонансними проектами «Ремінісценції.UA», «Етноеволюція», «DEKADANCE», «LoveSorry»… Щоразу через сучасні форми й засоби творці розкривають змісти — давні і вічні, праукраїнські. Бо, переконані, саме в таких змістах закодовані і збережені секрети нашої, української, сили.

Новий проект ТанцТеатру «Життя» «ARTeФАКТИ» — це ключ для українців до розуміння власного «Я». Це історія про те, як мистецтво протягом століть впливало на нас, на наші емоції, формувало нас як особистостей.

«Українці — модерна нація. Нам є ким і чим пишатися! Росія століттями прищеплювала нам комплекс меншовартості. Пора викорінити його з нашої підсвідомості раз і назавжди. Восьмий рік ми змушені захищати свою землю від ворога, і досі не чуємо себе сповна. Вперто не черпаємо тієї потужної сили та неймовірної енергії, які нам залишили наші пращури. У буквальному сенсі цього слова — забуваємо, хто ми… Наша ідентичність знову під загрозою, чого й чекають реваншисти імперського „русского мира“. В „ARTeФАКТАХ“ шукаю підтримку у тому, що наповнювало нас зсередини не одне століття — в колисковій матері дитині, у геніальних картинах Марії Приймаченко, у революційній на свій час музиці Максима Березовського…», — каже незмінний протягом 35 років керівниця Танцювального театру «Життя», народна артистка України Ірина Мазур.

Читайте також: Квест-комедія, у якій глядачі разом з героями фільму шукають гроші

Схожі новини