Кулеба роз’яснив , коли евакуюють 12 українців із Кабула

  • 18.08.2021, 12:15
  • 382

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, чому українців, які залишилися в Кабулі, досі не евакуювали

Про це урядовець повідомив у соціальних медіа, передає Бабель.

«Ми домовилися повністю координувати наші спільні дії. Надскладна ситуація в Афганістані вимагає саме цього — спокою і координації», — наголосив Кулеба та спростував неправдиві повідомлення про «12 військовослужбовців, яких Україна кинула напризволяще на базі в Афганістані».

Також Кулеба пояснив, що на базі залишились не тільки українці, а й громадяни інших держав.

«Українці — молодці. Проявляють себе організовано, дисципліновано і як лідери. Просто так взяти і вийти з бази — неможливо. Потрібен коридор. І це окреме питання», — зазначив міністр та додав, що загрози життю та безпеці наших громадян немає.

«Це питання на особливому контролі. Іде спокійний переговорний процес про шляхи виїзду, без конфліктів чи якихось залякувань», — розповів очільник МЗС та наголосив, що ці люди є колишніми, а не чинними військовослужбовцями.

«Вони колишні військовослужбовці, але на базі у Кабулі перебувають як приватні особи за міжнародним контрактом з компанією, що є субконтрактором ООН. Тому прохання до ЗМІ і користувачів соцмереж не вестися на провокації і не розганяти тезу про «військовослужбовців», — наголосив Дмитро Кулеба.

Відтак українців вивезуть з бази або силами Києва, або силами іноземців, які укладали з ними контракт.

«За будь-яким сценарієм ми надаватимемо повну підтримку. Ще раз — для мене і усього МЗС достатньо двох слів „громадянин України“, щоб зробити все, аби допомогти, забезпечити повернення, гарантувати безпеку», — резюмував міністр.

Річ у тім, що упродовж доби, 17 серпня, соцмережі та низка ЗМІ поширювали інформацію про те, що Україна покинула своїх громадян на військовій базі в Кабулі, де їм загрожує розстріл.

Читайте також: Під час евакуації персонал американського посольства знищив паспорти деяких афганців

Схожі новини