Тепер всі знають, що таке Covid. А «LongCovid»?
Про що 5 серпня йтиметься на конференції в Трускавці?
Трускавець став чи не першим в Україні курортом, чиї санаторні заклади, запровадивши постковідні програми реабілітації, успішно ставлять на ноги, повертають до нормального життя тих, хто мав складний перебіг хвороби. На цій ниві дуже добре себе зарекомендував колектив готельно-відпочинкового комплексу «Карпати».
Правдивим проривом у постковідній реабілітації можна вважати те, що на сьогодні тут зроблено. Річ у тому, що «Карпати» виграли грант німецького уряду. Як наслідок, в оздоровниці запроваджено та апробовано німецьку відновну програму. Йдеться не тільки про 200 тис. євро цільових коштів, які, за умовами конкурсу, переможець повинен використати на реалізацію програми з постковідної реабілітації, а й про німецький досвід у даній царині Знання та навички, які санаторні лікарі здобули, побувавши на навчальних курсах в Німеччині, успішно використовуються для реабілітації постковідних хворих у «Карпатах». Дуже добре зарекомендували себе й реабілітаційні програми, які використовуються у «Ріксосі», «Шахтарі», «Дніпро-Бескиді», «Батьківщині», «Кришталевому Палаці», багатьох інших санаторіїв та готельно-відпочинкових комплексів міста «Нафтусі».
Настав час узагальнити здобутий досвід, порадитись із тими, хто також має що розповісти, чим поділитись. Першим кроком у даній царині покликана стати медична конференція «Реабілітація та відновлення після „Covid“. Синдром „LongCovid“, синергія лікувально-терапевтичного, санаторно-курортного та діагностичних напрямків», яка відбудеться 5 серпня ц.р. у Трускавці на базі готелю «Міротель».
На конференції, в якій, крім самих медиків, візьмуть участь і науковці, які працюють у сфері реабілітації, в тому числі і постковідній, йтиметься не тільки про загальне відновлення та зміцнення імунітету, а й про більш специфічні методи, які успішно використовуються у світі для запобігання ускладнень та якомога швидшого виходу з поля тяжіння постковідного синдрому. Як зробити так, щоб позитивний досвід та досягнення одних швидко ставали надбанням всіх? Учасники почують і про нові, дієві методи комунікації, які дозволяють швидко донести важливу інформацію лікувального призначення. Головною родзинкою зібрання у «Міротелі» обіцяє стати лекція професора кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного університету охорони здоров’я України імені П. Шупика Олександра Галушки про таке явище, як «LongCovid». Про особливості діагностування, тривалість та «сюрпризи» постковідного етапу розповість лікар УЗД, сонографістка вищої категорії Медичного центру «Дельта» Ольга Шнайдрук.
Читайте також: «Дельта» вражає вакцинованих: дослідження