Порошенко завітав на патріотичний куліш у Карлівку

  • 24.07.2021, 13:57
  • 484

У Карлівці на Донеччині українські патріоти, ветерани й активісти зібралися на традиційний куліш. Сім років тому ці місця звільнила українська армія разом із добровольцями та волонтерами. Саме в Карлівці працює волонтерська радіостанція «Тризуб ФМ», яка мовить у зоні проведення ООС

Кулішеві зустрічі, започатковані волонтером і музикантом Святославом Бойком, по всій країні гуртують навколо себе людей, яким небайдужа Україна. «У козаків було таке давнє прислів’я „Порох і каша“ — сила наша», — жартує на сцені лідер гурту «Широкий лан» Святослав Бойко.

«Я дуже щасливий сьогодні бути тут, на майже рідному місці, в „Тризубі“ біля цієї церкви. Радіо „Тризуб“ зараз може вести пряму трансляцію, і на всій лінії зіткнення всі українські патріоти є нашими слухачами», — говорить Порошенко.

«Ми тут, щоб показати, що Авдіївка — це дуже важливе місто для України. Коли наприкінці 2017 року російські найманці залишили місто без світла, без води, без газу, 30-тисячне місто мало замерзати в умовах 25-градусних морозів. Вийшли ремонтні бригади робітників. Російські снайпери відкрили по ним вогонь. Тобто або замерзнути, або евакуюватися. Ми розгорнули наметове містечко, куди під буржуйки могли прийти місцеві жителі. І ніхто не поїхав.

Незважаючи на те, що ми подали автобуси. Я вклоняюся мешканцям Авдіївки за такий український дух. Російські нелюди відкрили артилерійський обстріл наметового містечка, де тоді перебували цивільні. Вбили маленьку дитину, вбили жінку. Це добре характеризує, хто вони є", — згадує трагічні події Петро Порошенко.

«21 липня були звільнені Рубіжне, Торецьк. 22 липня — Попасна, Сєвєродонецьк, 24 липня — Піски, Лисичанськ. 28-го була звільнена Авдіївка. І кожен цей день назавжди залишиться у серці кожного патріота. І за це ми будемо дякувати воїнам Збройних сил України, добровольцям, будемо дякувати підрозділам Національної гвардії.

За те, що тоді і зараз ми робили і робимо неможливе, — ми зупинили Путіна, ми зупинили російську агресію, ми зберегли Україну", — говорить п’ятий президент Петро Порошенко.

«Сьогодні нам потрібно триматися разом. Це вже мій третій приїзд за два місяці в прифронтову зону. Ми були в Слов`янську, в Краматорську, в Шумах, спостерігали Горлівку. Вірю, що скоро ми повернемося туди», — переконаний п’ятий президент.

Поїздки на Донбас — це завжди теплі несподівані зустрічі.

«Багато років бачив вас тільки по телевізору. Дякую за надію, яку ви нам дали, ми її ні в якому разі не втратимо. Я сьогодні випадково тут, дуже радий вас побачити», — говорить Порошенку командир одного з підрозділів 56-ої бригади майор Павло Юрчук.

«А я дуже вдячний вам і за ці слова, і за патріотизм», — відповів Порошенко.

«Ми з вами любимо Україну і відчуваємо кожен клаптик української землі, де б вона не була розташована — на Закарпатті, на Галичині, Луганщині чи Одещині», — зазначає п’ятий президент.

Схожі новини