Великобританія хоче переписати протокол Brexit щодо Північної Ірландії

  • 22.07.2021, 08:35
  • 424

Великобританія заявила, що протокол Brexit щодо Північної Ірландії від початку помилковий, і що вона хоче його істотно переписати

Про це пишуть ЗМІ.

Водночас, уточнюється, що протокол виконав своє завдання — вивести Великобританію з ЄС як «єдину країну».

Рішення Британії було оприлюднене в 28-сторінковому документі міністра, який очолює переговори щодо Brexit, Девіда Фроста.

Пропозиції зосереджені на чотирьох основних питаннях:

  • Скасувати всі митні перевірки товарів, що ввозяться в Північну Ірландію з Великобританії, але ввести режим, при якому підприємства реєструватимуть свою торгівлю і будут погоджуватися на перевірки своїх ланцюжків поставок;
  • Припинити роль інститутів ЄС в забезпеченні дотримання протоколу;
  • Запровадити «повний режим подвійного регулювання», який дозволить товарам циркулювати в Північній Ірландії, якщо вони відповідають стандартам Великобританії або ЄС;
  • Ухвалити нове законодавство, щоб запровадити штрафи для трейдерів, які його не дотримуються.

Великобританія вважає, що ці зміни усунуть бар'єри для супермаркетів, онлайн-покупців і виробників і забезпечать майбутнє британських супермаркетів в Північній Ірландії.

Фрост зазначив, що «труднощі, з якими ми стикаємося у використанні протоколу Північної Ірландії, тепер є основною перешкодою на шляху побудови відносин з ЄС».

Європейська комісія негайно виключила перегляд угоди. Однак передбачається, що комісія відкрита для внесення деяких змін в особливі умови для Північної Ірландії.

Марош Шефчович, віце-президент ЄС, що відповідає за відносини між ЄС і Великобританією, сказав, що Брюссель шукав «гнучкі, практичні рішення» і «не погодиться на перегляд протоколу».

Читайте також: Брексіт — величезна поразка ЄС

Схожі новини