У МОЗ пояснили, як отримати COVID-сертифікат

  • 15.07.2021, 15:55
  • 549

Для отримання сертифікату про вакцинацію від COVID-19 слід звернутися до сімейного лікаря або до установи, яка робила щеплення

Про це розповів голова міністерства охорони здоров'я України Віктор Ляшко, передає РБК-Україна.

«Перше — треба піти та підписати декларацію з сімейний лікарем. Якщо щось не виходить, то необхідно звернутися туди, де робили щеплення», — сказав Ляшко.

Міністр зазначив, що МОЗ вніс зміни до урядової постанови щодо правил видачі міжнародного сертифіката про вакцинацію.

«Ми зараз внесли зміни до постанови Кабінету міністрів, яка регулювала правила видачі міжнародного сертифіката. У нас передбачені дві точки: в закладі, який проводив вакцинацію, або у свого сімейного лікаря», — сказав Ляшко.

Очільник МОЗ також прокоментував можливі проблеми внаслідок внесення помилкових даних про отримання щеплення.

Читайте також: У заклади Португалії не пускатимуть без COVID-сертифікатів

«Ми працюємо над цим. Це людський фактор. Зараз розробляються скрипти, які дозволять цьому запобігти. Аби під час помилкового введення все одно підтягувалися варіанти і була можливість коригувати. Адже у чому зараз проблема?

Наприклад, ми зробили щеплення в центрі вакцинації, потім прийшли до сімейного лікаря, сімейний лікар вбиває в базі «Ляшко», а там було написано «Ляжко». І тому цих даних не видно в базі. Зараз система підтягне декілька варіантів і лікар вже зорієнтується за ініціалами, датою народження і обере з переліку потрібне", — сказав Ляшко.

Міністр додав, що надалі в Україні з'явиться каталог вакцин.

«Надалі з'явиться каталог вакцин, і медик не буде шукати все сам, а вибере препарат із переліку», — сказав Ляшко.

Схожі новини