Миколаївський суд позбавив російську мову статусу регіональної

  • 13.07.2021, 15:45
  • 489

Миколаївський окружний адміністративний суд скасував рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної

Про це у вівторок, 13 липня, повідомив у Фейсбук уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Нарешті це антиконституційне рішення, яке мали переглянути депутати в шестимісячний термін з дня набуття чинності закону України „Про забезпечення функціонування української мови як державної“, тобто два роки тому, скасоване. На превеликий жаль, частина обранців на недавньому пленарному засіданні Миколаївської міської ради вкотре так і не знайшли сміливості його скасувати попри те, що питання неодноразово виносилося на голосування», — написав Кремінь.

Він сподівається, що найближчим часом депутати затвердять міську програму розвитку української мови як державної, запрацюють безкоштовні курси вивчення української мови, а також буде призначений профільний заступник міського голови з питань мовної політики.

Кремінь зауважив, що за інформацією, яка є у розпорядженні Секретаріату Уповноваженого, досі чинними залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Дніпропетровської та Луганської обласних рад та в окремих громадах Одеської та Закарпатської областей.

«Питання скасування досі чинних антиконституційних рішень постійно перебуває у нас на контролі», — додав він.

Читайте також: «Слуги» внесли русифікаторські поправки щодо закону про мову

Схожі новини