У Німеччині оголосили надзвичайний стан: що трапилося

  • 11.07.2021, 14:15
  • 781

Вперше за всю історію Німеччини хакерська атака призвела до оголошення режиму надзвичайного стану

Про це пише Deutsche Welle.

У суботу, 10 липня, влада району Ангальт-Біттерфельд у федеральній землі Саксонія-Ангальт оголосила режим надзвичайного стану через неможливість поновлення роботи серверів місцевої адміністрації.

Кіберзловмисники розпочали атакувати комп'ютерну систему адміністрації району ще минулого вівторка. Унаслідок цього влада округу, населення якого становить близько 157 тисяч осіб, більше не може проводити соціальні виплати.

«Ми практично повністю паралізовані, і так триватиме протягом найближчого тижня», — заявив речник місцевої влади.

Крім того, за його словами, наразі неможливо передбачити подальші наслідки цього кібернападу. Режим надзвичайної ситуації оголошено для того, щоб мати можливість швидше реагувати.

Читайте також: Литва оголосила НС через потік мігрантів із Білорусі

Федеральне управління з інформаційної безпеки (BSI) каже, що його фахівці перебувають на місці події.

«У Німеччині були випадки кібернападів на муніципалітети, але жодний із них не був оголошений катастрофою», — сказала речниця відомства.

Влада району не стала розголошувати подробиці щодо нападників, посилаючись на те, що це розслідування поліції. Кілька серверів були заражені з поки що невідомого джерела. Як наслідок, зашифровано невстановлену ​​кількість файлів.

Однак всі критично важливі системи були відключені від мережі, щоб запобігти можливому витоку даних.

Фахівці підозрюють, що тут знову йдеться про випадок шантажу. Зазвичай у таких випадках зловмисники шифрують дані, які дешифрують тільки після сплати необхідної суми.

Схожі новини