У Дубаї з'явився найглибший у світі басейн з підводним містом (відео)

  • 11.07.2021, 11:15
  • 535

У Дубаї, де вже розташований найвищий хмарочос і найбільший торговий центр у світі, відкрили рекордний за глибиною басейн для дайвінгу. У ньому розташували ціле підводне місто

Про це пише CNN.

Басейн глибиною 60 метрів називається Deep Dive Dubai. Він побив попередній рекорд польської компанії Deepspot, глибина басейну якої перевищувала 45 метрів.

Об'єкт наповнений 14 мільйонами літрів прісної води — це обсяг шести басейнів олімпійського розміру і принаймні в чотири рази більше, ніж будь-який інший басейн для дайвінгу у світі.

Наразі басейн відкритий тільки для запрошених відвідувачів, але всі охочі зможуть подайвити там уже наприкінці цього року. Наслідний принц Дубая шейх Хамдан бін Мухаммед бін Рашид Аль Мактум, затятий водолаз, був одним із перших відвідувачів і поділився своїм досвідом у соціальних мережах.

Температура води підтримується там на рівні 30 градусів за Цельсієм.

Критий басейн розташований усередині споруди у формі устриці площею 1 500 квадратних метрів, що є натяком на історію Об'єднаних Арабських Еміратів як нації пірнальників за перлами.

Deep Dive Dubai — це ціле підводне місто, де дайвери можуть досліджувати «занедбані» квартири затонулого населеного пункту. Щоб створювати різну атмосферу на різних локаціях, басейн обладнали сучасними звуковими та освітлюваними системами.

Басейн також слугує підводною кіностудією — найбільшою в регіоні. Поруч на об'єкті є редакційна кімната для ЗМІ.

Deep Dive Dubai пропонує курси як для початківців, так і для сертифікованих дайверів. Дайвери також можуть самостійно досліджувати басейн і підводне місто після екскурсії з одним із гідів.

Приблизно 56 камер було встановлено навколо басейну, щоб створити безпечні умови для дайверів на кожному розі. Тут також є найсучасніша в регіоні барокамера на 12 осіб на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

Читайте також: Знайшов у морі фотоапарат і тепер шукає дівчину

У Deep Dive Dubai наголошують, що після занурення на таку глибину підійматися на знаменитий міський хмарочос Бурдж-Халіфа не можна. Після будь-якого занурення рекомендується почекати 18−24 години, перш ніж піднятися на висоту понад 300 метрів. Водночас після відвідин найвищої будівлі у світі дайвінгом можна займатися без обмежень.