Червону руту не шукай вечорами…

Краще поїхати у Карпати і побачити цю неймовірну красу

Українські Карпати вкрилися розмаєм карпатських рододендронів, що в народі відомі, як червона рута. 2021 року цвітіння червоної рути почалося значно пізніше, ніж зазвичай. Причиною тому стала аномально затяжна зима у високогір’ї Карпат.

Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел

За словами екскурсовода Сергія Прокопа, пік цвітіння карпатських рододендронів на Чорногірському хребті поблизу озера Бребенескул і вершинах двотисячників Ребра і Гутин Томнатик припав з 3 по 4 липня, хоча у попередні роки це було у двадцятих числах червня.

Оскільки цвітіння червоної рути припізнилося, то приблизно до середини липня туристи зможуть побачити на власні очі, як цвітуть карпатські рододендрони.

Рододендрон червоний — це вічнозелений кущ, який можна побачити у горах Східної Європи і в українських Карпатах. Рослину занесено до Червоної книги України. Згідно з карпатським повір'ям, якщо дівчина подарує квітку червоної рути хлопцеві, то він кохатиме її усе життя.

Коментар для «ВЗ»

Павло Ященко, кандидат біологічних наук

— Рододендрон росте у високогір’ї — 1500−1700 метрів і вище. І цвіте він цілий день, а не так, як співається у пісні Володимира Івасюка про те, що червону руту можна шукати вечорами. Насправді рододендрон цвіте вдень надзвичайно гарно. А особливо, коли у Карпатах гарна погода. Ми, ботаніки, дивимося на рослину приземлено, а не так поетично, як Івасюк. Хто хоче побачити цю красу, треба піднятися високо вгору. Але треба поспішати, бо цвіте він не більше двох тижнів. Бажано його не рвати, бо він занесений у Червону книгу. Туристів багато, тож якби кожен по квітці зірвав, що б з того вийшло…

— Але за легендою, якщо дівчина подарує хлопцеві таку квітку, то він буде її любити все життя…

— (Сміється. — Г. Я.). Мабуть, мається на увазі білотку альпійську (едельвейс). Ця рослина росте у недоступних місцях. Тому й кажуть: якщо звідти її дістати, то вже навіть за це треба любити усе життя. На мою думку, головне, щоб люди вірили. Зрештою, усе можна перевірити…

Схожі новини

Популярне за добу

Популярне за тиждень