“Жодного будівництва житлових масивів на території ЛАЗУ не може бути!”
Депутати Львівської міської ради проголосували на сесії звернення до президента України
У четвер, 8 липня, депутати Львівської міської ради проголосували на сесії звернення до президента України щодо ситуації, яка склалася довкола продажу боргів ЛАЗу на відкритих електронних торгах. Вимога депутатів — аби завод не забудували багатоповерхівками, а також там потрібно відновити виробництво автобусів та тролейбусів.
«Важливим об’єктом для історії міста є Львівський автобусний завод. Він має довгу історію та був відкритий ще у повоєнні роки. Львівський автобусний завод у період свого розквіту, як відомо, забезпечував новою технікою майже усі країни Східної Європи. На підприємстві працювало понад 11 тисяч працівників, які у кращі роки щорічно виготовляли 14,5 тис. автобусів та 27 тис. комплектів гідромеханічних коробок передач. Загалом за час свого існування — з 1945 року — ЛАЗ випустив понад 300 тисяч автобусів. Сьогодні він не функціонує, займає майже 56 гектарів землі та сотні тисяч квадратних метрів нерухомості», — йдеться у зверненні до президента України. — Є чітке призначення землі — для виробництва. Земля є власністю громади. І позиція міста, і більшої частини депутатського корпусу чітка — лише виробництво. Львівська міська рада в жодному випадку не піде на зміну цільового призначення землі. Звертаємося з пропозицією підтримати ініціативу щодо розвитку інноваційного виробництва на даній території та не допустити будівництва житла на даній території".
Голова Львівської ОТГ Андрій Садовий додав: «Купівля заборгованості не дає права користуватись майном заводу. Таких боргів є багато, і вони розміщені у різних банках. Ми побачили різку зацікавленість до аукціону з боку саме будівельних компаній. На території заводу потрібно відновити промислове виробництво. Про жодну житлову забудову йтися не може. Це позиція громади міста. Не дозволимо змінити цільове призначення земельних ділянок».
Нагадаємо, 5 липня, на Prozorro відбувся аукціон з продажу боргу Львівського автобусного заводу.
Читайте також: Борги ЛАЗу продали за 170 мільйонів