На Сонці зафіксували аномальну активність: чи є небезпека?
- 08.07.2021, 12:55
- 650
Учені зафіксували на Сонці спалах класу Х, який став найпотужніший з 2017 року
Про це повідомляє CNN.
За даними Центру прогнозів космічної погоди США (SWPC), сонячний спалах стався на сонячній плямі AR2838 в 10:29 за східним часом 3 липня.
Дослідники вимірюють інтенсивність сонячних спалахів за шкалою: спалахи класу A є найменшими, а спалахи класу X — найбільшими. Вчені класифікували спалах 3 липня як X1, що є найбільшою категорією сонячних спалахів.
«Сонячні спалахи — це великі викиди радіації на поверхню Сонця. Ми говоримо про енергетичний еквівалент мільйонів 100-мегатонних водневих бомб, що вибухають одночасно», — сказав Білл Муртаг, координатор програми SWPC у США.
Він зазначив, що такий величезний викид енергії можна відчути тут, на Землі, на відстані 93 мільйонів миль.
Читайте також: До Сонця прямує величезна комета: чи загрожує це Землі
Сонячні спалахи вважаються частиною «космічної погоди», умов, що впливають на простір навколо Землі. Спалахи іноді супроводжуються викидами корональної маси — магнітної плазми, яка може досягти Землі.
Якщо ця енергія дістанеться сюди, вона може вплинути на високочастотний зв’язок, а в окремих випадках — на глобальні системи позиціонування (GPS) і супутники.
Сонце проходить 11-річний сонячний цикл, в якому рівень активності спалахів коливається.
25-й цикл почався в грудні 2019 року зі сонячного мінімуму — періоду, коли сонце ще активне, але тихіше і з меншою кількістю сонячних плям.
Активність буде повільно зростати і досягне сонячного максимуму — часу, коли буде фіксуватися велика кількість сонячних плям — у липні 2025 року.