У Канаді повалили пам'ятники королевам Великої Британії
- 03.07.2021, 19:15
- 947
У Канаді на тлі скандалу довкола шкіл-інтернатів, де знайшли рештки дітей, у місті Вінніпеґ демонстративно повалили статуї королев Великої Британії — Вікторії, яка правила Британською імперією в XIX столітті, та Єлизавети ІІ, яка обіймає престол уже 69 років
Про це пише The Guardian.
Учасники акції протесту зробили це біля парламенту провінції Манітоба 1 липня — у День Канади, коли відзначають підписання Акту Британської Північної Америки.
Статуї повалили на знак протесту проти британської колоніальної спадщини, яка призвела до жертв серед корінного населення в країні. Люди, одягнені у помаранчевий одяг, залишили на статуї відбитки рук червоного кольору та табличку з написом «Ми колись були дітьми. Приведіть їх додому».
Demonstrators toppled statues of Queen Victoria and Queen Elizabeth in Winnipeg this afternoon during rallies honouring the children discovered in unmarked graves on the sites of former residential schools over the past month. pic.twitter.com/Zx0aqPGcOW
— APTN News (@APTNNews) July 2, 2021
Раніше люди закликали відмовитися від святкування Дня Канади після трагедії довкола безіменних могил на території католицького інтернату для дітей корінних народів. Зокрема, в Оттаві тисячі людей зібралися на мітинг, викрикуючи лозунг «Ганьба Канаді».
Читайте також: Пообіцяла компенсацію. Німеччина попросила вибачення за геноцид племен у Намібії
Нагадаємо, рештки 215 дітей, які представляли корінні народи Канади, були знайдені наприкінці травня на території школи-інтернату в місті Камлупс (провінція Британська Колумбія). Деяким із померлих було не більше трьох років. Братську могилу, інформація про яку ніколи раніше не документувалася в архівах школи, виявили представники громади «Народ злиття».
Канадська система освіти для індіанців існувала понад півтора століття — з 1840-х до 1990-і роки. Дітей корінних жителів Канади силоміць відправляли в спеціально створені для них школи-інтернати.
2015 року політика Оттави в галузі освіти корінних народів була визнана «культурним геноцидом». У 2008 році уряд Канади офіційно вибачився перед представниками корінних народів.