Для голодної лисиці перешкод немає...
Шоб не бути голодними, лисиці шукають їжу на людських обійстях
Кілька знайомих звернулися з одним і тим же проханням: як запобігти надмірним візитам лисиць? Мовляв, цього року їх розвелося стільки, що заходять у місто-село посеред білого дня. А найбільша проблема — дочиста спорожнюють курники.
У тракториста Василя Коморника ще у березні квочка висиділа два десятки курчат. Уже підросли, стали самостійними. На цих «підлітків» накинула оком одна з тих рудих злодійок, які шастають по селу, привільно живуть у норах на березі Золотої Липи. За два вечори у хліві механізатора із двадцяти майбутніх курочок залишилося лише двоє…
Від непроханих гостей з лісу ніяк не може відбитися і місцевий священник, який у вільний від богослужінь час веде хазяйство. За підказками з Інтернету отець Василь зробив спеціальні клітки для лисиць (торік двох упійманих лисенят здав у львівський зоопритулок). Однак ця історія не стала повчальною для іншої злодійської братії: вона і далі полює на качок, індиків, гусей. Лисиці, не криючись, ходять по городах, у пошуках харчу навідуються на міські смітники. І не бояться собак.
Знавці природоохоронної справи пояснили нам: внаслідок свавільного полювання і шкідливого впливу отрутохімікатів у наших лісах, на полях майже повністю зникли зайці. Саме вони складали основу кормової бази лисиць. Тож, щоб не бути голодними, лисиці шукають їжу на людських обійстях. Корму зараз потрібно дуже багато — бо їсти хочуть юні лисенята. Заради них і ризикують своїм життям лисиці, забираючись у курники. Який вихід із ситуації? Надійніше зачиняти хліви, міцнішими робити загорожі.