Передплата 2024 «Добрий господар»

Порошенко і Боррель обговорили підсумки саміту ЄС-США і загрози незаконної російської паспортизації на тимчасово окупованих територіях України

  • 18.06.2021, 19:45
  • 577

Україна залишається дуже високо в інтересах пана Борреля

П’ятий президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко провів коротку зустріч з Високим представником ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепом Боррелем на полях Анталійського дипломатичного форуму високого рівня.

«Україна залишається дуже високо в інтересах пана Борреля і як віце-президента Єврокомісії, і як людини, яка відповідає за зовнішні зносини і за безпеку», — зазначив Петро Порошенко в коментарі журналістам.

Під час бесіди Боррель та Порошенко обмінялись думками щодо результатів саміту ЄС-США, який відбувся 15 червня за участю Президента США Джозефа Байдена.

Петро Порошенко закликав ЄС продовжувати політичний та санкційний тиск на Росію з метою припинення збройної агресії проти України та відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Він звернув увагу на вкрай загрозливу практику незаконної видачі російською окупаційною владою паспортів РФ на території ОРДЛО.

«Я отримав підтвердження, що пан Боррель планує відвідати Україну. Я йому наполегливо порадив, і він це повністю сприйняв, щоб візит не обмежився лише Києвом, а він особисто поїхав на лінію зіткнення, на фронт, і переконався в тому, як розвиваються події. Я думаю, що це полегшить скоординовану позицію Європейського Союзу по підтримці нашого суверенітета», — сказав Петро Порошенко.

П’ятий Президент України також відзначив важливість участі Євросоюзу в установчому саміті Кримської платформи у Києві.

Анталійський дипломатичний форум відбувається в Туреччині вперше. У ньому беруть участь понад 40 глав держав, урядів, міністерств закордонних справ, а також представники академічних кіл, експерти та медіа. За словами організаторів, форум має стати щорічним міжнародним майданчиком для обговорення ролі сучасної дипломатії у реагуванні на глобальні виклики.

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» під час включення з Анталійського дипломатичного форуму розповів про ключові завдання, з якими він приіхав до Туреччини.

«Перш за все це дуже важливий, дуже репрезентативний форум. В Анталії президент Ердоган зібрав більше 4 десятків країн, в тому числі більше десятка представлені на рівні керівників, глав держав та урядів. Ми поставили собі за мету реалізувати ключові українські завдання», — наголосив Порошенко.

«В мене відбулося декілька зустрічей з міністрами закордонних справ, була дуже грунтовна зустріч з міністром закордонних справ Хорватії. Відбулася грунтовна розмова з міністром закордонних справ Туреччини, великим другом України Мевлютом Чавушоглу», — зазначив Порошенко.

«Одне перших завдань — забезпечити якомога більшу присутність іноземних держав під час проведення Кримської платформи. Ми започаткували цю ініціативу в 2016 році. А ще в 2014 році була проголосована відповідна Резолюція Генеральної Асамблеі ООН, так звана „резолюція 100“. Коли 100 країн світу, незважаючи на шалену протидію Росії, рішуче засудили незаконну анексію Криму, агресію Російської Федерації проти України. І потім ми щорічно проводили відповідні заходи і прийняття відповідних рішень включно Генасамблеєю і Радою безпеки ООН у Нью-Йорку», — нагадав п’ятий Президент.

Петро Порошенко зауважив, що міжнародні партнери дуже добре проінформовані про відкат реформ і атаки на корпоративне управління та незалежність антикорупційних органів.

«Було дуже важко коментувати інформацію, яка сьогодні стала відомою, що напередодні засідання Кримської платформи була скасована посада Уповноваженого з питань кримськотатарського народу в Офісі президента, яка була запроваджена мною», — зауважив Порошенко.

«Який же сенс іноземцям підтримувати Україну, якщо деякі з українських керівників не дають можливість забезпечувати реалізацію інтересів кримськотатарського народу всередині держави», — дивується п’ятий Президент.

«Крім того ми намагалися під час великої кількості міжнародних зустрічей привернути увагу до кричущої проблеми видачі російських паспортів на окупованому Донбасі і в Криму. Коли сьогодні кількість паспортів яка вже видана досягає 700 тисяч — це фактично унеможливлює політичне врегулювання ситуації. Тому що не може українська влада обиратися російськими громадянами», — зазначає Порошенко.

«Україна і її доля, її майбутнє буде визначатися українцями. Це ключова позиція, яку ми доводили тут», — наголосив лідер «Європейської Солідарності».

«Саме на таких форумах і робиться зовнішня політика. Я твердо переконаний, що тут місце України, справжніх українців, патріотів. Незважаючи на те, що я є лідером опозиції, маю високу честь бути головою парламентської партії, фракції „Європейська Солідарність“, тут в Анталії на міжнародному форумі ми маємо єдиним фронтом захищати Україну. І це була моя мета перебування тут, і це буде моя мета завтрашніх міжнародних зустрічей», — резюмує п’ятий Президент.

Схожі новини