Зеленський вніс до Ради законопроєкт про олігархів

  • 02.06.2021, 19:15
  • 461

Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту раніше анонсований законопроєкт щодо олігархів

Відповідна інформація розміщена на сайті парламенту, передають #Букви.

Президентський законопроєкт «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» отримав № 5599.

Читайте також: Олігархи все ще сподіваються визнати незаконною націоналізацію «ПриватБанку»

Зеленський визначив цей законопроєкт як невідкладний. Його вже передано на розгляд керівництву. Текст документа наразі відсутній на сайті парламенту.

Як відомо, Зеленський запропонував Раді нацбезпеки q оборони розробити законопроєкт щодо «статусу олігарха» ще у квітні.

11 травня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що при розробці «закону про олігархів» апарат Ради національної безпеки та оборони (РНБО) виходить із того, що до цієї категорії в Україні можна «з впевненістю віднести» 13 осіб.

Зеленський на своїй підсумковий пресконференції відмовився називати ці 13 прізвищ, але розповів про критерії визначення олігарха.

«Я не можу сьогодні сказати прізвища. Є головні пункти. Це вплив на медіа в тому чи іншому вигляді. Це участь у політичному житті країни, вплив на депутатів, чиновників, міністрів. І третє — це буде сума статків, сума активів. Якщо людина відповідає цим трьом пунктам, вона автоматично потрапляє у реєстр олігархів», — сказав він.

Зеленський також зазначив, що люди, які відповідатимуть трьом критеріям олігарха, не зможуть бути народними депутатами.

У ЗМІ з’являлася інформація про те, що законопроєкт нібито передбачатиме створення реєстру олігархів. Особам з цього переліку не можна буде фінансувати партії, ЗМІ політичного спрямування, брати участь у великій приватизації. Крім того, олігархів нібито хочуть зобов’язати подавати електронні декларації.

Видання «Дзеркало тижня», яке ознайомилося з текстом законопроєкту наприкінці травня, зазначало, що законопроєкт не стільки спрямований на деолігархізацію, скільки може призвести до продажу великих ЗМІ, оскільки власники багатьох підпадатимуть під критерії олігархів.

Схожі новини