В Україні набув чинності закон про пільгове розмитнення «євроблях»
- 15.05.2021, 19:30
- 917
В Україні набув чинності закон № 1402-ІХ, за яким вживані автомобілі з європейською реєстрацією, старші п'яти років, які були ввезені на територію Україні до кінця 2020 року, оподатковуються за пільговою ставкою податку на додану вартість та акцизного податку
Сьогодні, 15 травня, цей закон набув чинності, адже напередодні його опублікували в газеті «Голос України».
Цей закон почне діяти через місяць після дня набрання чинності — 15 червня.
Верховна Рада остаточно ухвалила його 15 квітня. Пільгове розмитнення діятиме лише для вже завезених на територію України «євроблях». Знижку не надаватимуть, якщо ви захочете легально завезти транспортний засіб з-за кордону.
Пільги діятимуть протягом 180 днів. Додаткові 3 місяці надали військовим, які перебуватимуть в зоні бойових дій на Донбасі протягом понад 90 днів під час дії закону.
Після завершення дії закону для тих, хто не розмитнив авто, будуть передбачені великі штрафи. Пільгові умови поширюються лише на легкові авто та вантажні транспортні засоби загальною масою до 3,5 тони.
Дія закону не поширюється на легкові авто, які не відповідають стандарту «Євро-2». Для вантажних авто — не нижче ніж «Євро-5». Також пільги не діятимуть для авто, які ввезені після 31 грудня 2020 року.
Вартість пільгового розмитнення залежатиме від віку автомобіля та об’єму двигуна: чим більший об’єм та старше авто — тим більше доведеться заплатити. В середньому сума становитиме від 1 до 3 тисяч доларів. Як зазначив раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій, для двох третіх таких машин вартість розмитнення не перевищуватиме тисячі євро.
Також для пільгового розмитнення треба заплатити добровільний внесок розміром 8500 грн. За ці самі гроші нелегальні авто дозволять вивезти з України, якщо розмитнювати їх немає сенсу.
Верховна Рада ще у листопаді 2018 року суттєво підвищила штрафи за незаконне використання автомобіля на іноземній реєстрації. Але у грудні 2019-го парламент відтермінував їхнє введення.
Читайте також: Для українців спростили механізм розмитнення «євроблях»: основні нюанси