Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Буде або "червона" зона, або повний загальнодержавний локдаун – заступник голови ЛОДА

  • 16.03.2021, 16:15
  • 802

Зростання захворюваності на Львівщині заступник голови ЛОДА Іван Собко пояснює тим, що сусідні області - Закарпатська, Франківська і Тернопільська – потрапили у "червону" зону

Такий прогноз озвучив чиновник під час пресбрифінгу, передає Еспресо. Захід.

«З такими темпами ліжка будуть заповнені за 2−3 дні. Та й не варто себе тішити розгортанням додаткових ліжок, адже ліжка — це ще й кисень, лікарі (у тому числі анестезіологи), ШВЛ… Враховуючи останні показники захворюваності не лише по Львівській області, а й по Києву, Вінниці, Житомирі тощо (Центру, Заходу й Півночі країни), якщо такі тенденції збережуться й надалі, і половина областей потрапить у „червону“ зону, не виключено, що буде запроваджений другий загальнодержавний повний жорсткий локдаун. Тож перспективи такі: або червона зона, або повний локдаун. Людське життя і 1000 грн. — не важко зрозуміти, що цінніше», — заявив Собко.

За словами Івана Собка, ситуація із захворюваністю на COVID-19 на Львівщині довго була стабільною, тож за цей час вдалося підготувати майже 4000 ліжкомісць, 94% з яких забезпечені киснем.

Проте сьогодні завантаженість ліжкової мережі стрімко зростає. У двох найбільших «ковідних» лікарнях Львівщини — Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні та Центрі легеневого здоров'я — ліжка заповнені на 94%.

Крім того, COVID-19 мутував: 60% пацієнтів, які перебувають у медзакладах — це молоді люди без жодних супутніх захворювань. Збільшився й сам час перебування у медичних закладах — менш, як 14 днів лікування не триває.

Щодня у лікарні області госпіталізують по 200−260 хворих, хоча раніше клали по 100−120.

Різке зростання захворюваності за останні 4−7 днів фіксують у Львові (інтенсивний показник захворюваності становить 398 хворих на 100 тисяч населення), Яворівському та Дрогобицькому районах. Ці три території буквально «горять».

Вчора, 15 березня на Львівщині було виявлено 1065 нових випадків COVID-19, з них 2/3 — у Львові! Найбільшу захворюваність реєструють серед освітян (відповідно, і серед дітей та їх батьків). Раніше більше хворіли медики.

Відтак, 50% шкіл на Львівщині переведено на дистанційне навчання. Ті райони, які мають сприятливу епідситуацію, працюють у звичному режимі.

Зростання захворюваності на Львівщині заступник голови Львівської ОДА пояснює тим, що сусідні області — Закарпатська, Франківська і Тернопільська — потрапили у «червону» зону. Але люди продовжували спілкуватися, їздити один до одного. На жаль, чимало людей й далі продовжують ігнорувати заходи безпеки: не носять маски, не миють руки, не користуються дезінфекторами, обіймаються під час зустрічі, вітаються за руку.

«COVID-19 уже не вибирає. Якщо раніше ми говорили: „Всі, хто старший, залишайтеся вдома. Діти, внуки — принесіть пенсіонерам харчі“, якщо раніше COVID-19 „косив“ тих, кому за 50−70 років, особливо тих, хто мав хронічні захворювання, то сьогодні хворіють молоді. Ріст йде +50% (24 пацієнтів госпіталізували, 13 — виписали з лікарні). Ще тиждень — і буде +65%. Тоді ми, на жаль, потрапляємо у „червону“ зону», — резюмував Іван Собко.

Читайте також: Стала відома умова введення локдауну в Україні

Схожі новини