Передплата 2024 «Добра кухня»

За злочини проти журналістів каратимуть жорсткіше

  • 02.02.2021, 19:55
  • 610

Рада посилила кримінальну відповідальність за злочини проти журналістів. Для цього внесли зміни до Кримінального кодексу України

Законопроєкт № 3633 підтримав 341 народний депутат, повідомляє Суспільне.

Зміни стосуються двох статей Кримінального кодексу. Стаття 345−1 тепер викладається в дещо новій редакції, але без зміни покарання:

«Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або організованою групою, караються позбавленням волі на строк від 7 до 14 років».

Посилення покарання стосується ст. 171 — перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Тепер за незаконне вилучення журналістських матеріалів, технічних засобів, якими він користується, незаконну відмову в доступі до інформації, незаконну заборону висвітлення певних тем і будь-яке умисне перешкоджання професійній діяльності карається штрафом від 8 500 до 17 000 грн або арештом до 6 місяців чи обмеженням волі до трьох років. Раніше штраф був до 8 500 грн.

За вплив на журналіста з метою перешкоджати його діяльності можна отримати штраф від 17 000 до 34 000 грн, арешт до 6 місяців або обмеження волі до 4 років.

Якщо перешкоджає роботі журналістів службова особа або група осіб за попередньою змовою, то штраф буде від 34 000 грн до 51 000 грн або обмеження волі до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади до 3 років чи без нього.

Читайте також: Погрози журналістам — не злочин: поліція закрила справу проти Портнова

Як вважає юрист Інституту масової інформації Алі Сафаров, посилення кримінальної відповідальності за злочини проти журналістів не розв'язує проблеми належного розслідування самих злочинів.

«Відсутність ефективного, своєчасного і повного розслідування справ, відсутність належного розгляду справ у судах, відсутність кореляції між суспільною небезпекою події і суворістю покарання — всі ці фактори зводять нанівець будь-яке посилення відповідальності», — наголошує юрист.

Водночас Сафаров вважає позитивним сам факт, що Верховна Рада приділяє увагу підвищенню безпеки журналістської діяльності.

Інститут масової інформації зафіксував 229 випадків порушення свободи слова в Україні за 2020 рік, зокрема 171 випадок стосувався фізичної агресії проти журналістів.

Схожі новини