Передплата 2024 ВЗ

"Пенсійний фонд на межі банкрутства", - ексміністр соцполітики

  • 26.09.2020, 10:35
  • 1 083

В 2021-му із загальної скарбниці доведеться перевести рекордні 203,8 млрд грн до Пенсійного фонду на погашення дефіциту і державні гарантії

Ексміністр соцполітики Андрій Рева підсумував: це шлях до банкрутства солідарної пенсійної системи. І, на його думку, це робиться навмисно, інформує OBOZREVATEL.

«З тіньовою економікою ніхто не бореться. Не треба придумувати велосипед — не треба без підкріплень доходами збільшувати витрати. Хочу, щоб усі розуміли: я за те, щоб підвищувалися пенсії і виплати. Але не можна урізати доходи і підвищувати водночас витрати. Як підвищити доходи? Це може бути підвищення мінімальної та основної зарплат, детінізація. Обов'язково мають бути найжорсткіші заходи щодо тих, хто наймає людей і не оформлює їх на роботу», — розповідає Андрій Рева.

«Слуги народу» обговорюють можливість забрати 2% від єдиного соцвнеску і стільки ж від прибуткового податку за кошт накопичувального пенсійного рахунку. Це, вважає колишній міністр, призведе до величезних проблем. Крім того, з бюджету Пенсійного фонду забрали ще близько 900 млн грн на «доставку пенсій» «Укрпоштою».

З іншого боку, і в Кабміні, й у Верховній Раді не бачать катастрофи у накопичених проблемах. Мовляв, пенсії будуть рости, а всі зобов'язання виконують. «Треба нагадати, що навесні, під час початку кризи, перше, з чого ми почали — це підвищення пенсій. Ми їх проіндексували, як було обіцяно, ми додали постійні доплати пенсіонерам, які досягли 80+. Ми також провели всі доплати, які були можливі на той час», — сказав на засіданні Кабміну прем'єр Денис Шмигаль.

Читайте також: Кому підвищать пенсії у вересні?

І глава уряду дійсно має рацію: пенсії індексують і підвищують, як і обіцяли. Але ось тільки підвищення відбувається коштом зростання дефіциту. Підвищення — це, безумовно, правильний крок. Зараз в Україні одні з найнижчих виплат у Європі і цю ситуацію потрібно змінювати. Але зміни можливі тільки за кошт трьох факторів:

  • підвищення загальної середньої зарплати в країні;
  • перерахунок розміру мінімальної зарплати;
  • детінізація економіки.

Нагадаємо, українці згідно із законопроєктом про запуск другого рівня пенсійного накопичення від «Слуги народу» (№ 2683) щомісяця муситимуть у середньому віддавати від 3% до 7% від зарплати.

Схожі новини