Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Замки «Золотої підкови» Львівщини потрапили до програми з реставрації об’єктів культурної спадщини

  • 13.09.2020, 10:30
  • 1 011

До програми буде включено 150 об’єктів, серед них щонайменше 50 замків та палаців

Наразі Міністерство культури та інформаційної політики збирає пропозиції щодо реставрації об’єктів, які потім опрацює незалежна експертна рада, затверджена Кабміном. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив на своїй сторінці в Facebook, із візитом він відвідав Львівщину.

«Насправді скористався можливістю робочого вікенду, щоб подивитися об’єкти, які очевидно потраплять до списку Великої Реставрації. На Львівщині дуже багато пам’яток. Місцеві кажуть — 25% від усіє країни. Ми ж встигли вихопити переважно ті, які знаходяться на балансі МКІПу, — малу частину», — написав міністр.

Він додав, що проїхали майже весь маршрут «Золотої підкови», відвідали Підгорецький і Олеський замки.

«У Золочівський цього разу не встигли, але точно повернусь. Натомість заїхали до Жовкви, Свірзького замку та замку в Старому Селі. До речі, міністерством плануємо долучити до маршруту „Золотої підкови“ унікальний заповідник Жовкви, який охоплює значну частину „ідеального“ середньовічного міста. Вже цього року через аварійність монастиря Капуцинів Олеського замку ми сподіваємося відремонтувати дах. Далі відбиратимемо об’єкти, що підлягатимуть Великій Реставрації», — зазначив Ткаченко.

За його словами, наразі міністерство збирає пропозиції, які потім опрацює незалежна експертна рада, затверджена Кабміном. Усього для реставрації буде визначено 150 об’єктів. Серед них щонайменше 50 — замки та палаци. Остаточний список буде визначено незабаром. Разом з тим міністр наголосив, що під час поїздок на Львівщину, у Запоріжжя, до Канева пересвідчився у тому, що таких об’єктів буде значно більше.

«Мова йде не тільки про збереження історії, але й про повернення нового життя замків та палаців. Це — справжні діаманти для туризму», — додав Ткаченко. Він наголосив, що при цьому важливо зберегти пропорційність до інших областей. Експертна комісія, яка буде сформована найближчим часом, має визначити кількість об’єктів, обрахувати вартість реконструкції та затвердити концепції розвитку. «Щоб перетворити їх на такі, що самостійно зможуть залучати для себе кошти та приватні інвестиції», — зауважив Ткаченко.

Схожі новини