Передплата 2024 «Добра кухня»

Кравчук розповів, хто ініціював інспекцію під Шумами

  • 12.09.2020, 10:30
  • 807

Леонід Кравчук стверджує, що ініціатором був радник Путіна

Функціонування такого роду інспекції у майбутньому буде можливе лише після того, як безпекова підкомісія проведе обговорення та з’ясує причини обстрілу позицій під Шумами, — голова української делегації у Тристоронній контактній групі.

Проведення інспекції позицій України поблизу населеного пункту Шуми вимагав помічник президента Р Ф Дмитро Козак. Про це заявив перший президент України, голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук розповідаючи в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» про перебіг позачергового засідання ТКГ, яка відбулася 9 вересня.

«Саме 9 вересня, як реакція на ці всі події (на погрози ватажка „ДНР“ відкрити вогонь по позиціям Об’єднаних сил під Шумами, — ред.) відбулося позачергове засідання ТКГ у формі відеоконференції. Вперше на цій відеоконференції був присутній пан (Дмитро, — ред.) Козак, радник президента Росії Володимира Путіна. Я був здивований, чому раптом прийшов на засідання пан Козак. Він дуже був так енергійно, навіть з нотками ультиматуму сказав, що Україна повинна врешті-решт вирішити, чи вона буде виконувати Мінські угоди, чи не буде… І причиною такого спічу було те, що, мовляв, біля села Шуми є траншея, на якій українські війська проводять інженерні роботи», — розповів він.

Кравчук зазначив, що у української сторони був документ — відеоспостереження місії ОБСЄ, в якій зафіксовано, що за цей час жодних робіт не проводилось, а траншея була вирита ще до узгодження домовленостей про «режим тиші» від 22 липня.

«Але (представники, — ред.) ОРДЛО сказали, що мають свої спостереження, і що там такі роботи ведуться. (Після цього, — ред.) було поставлено питання про створення місії, яка б провела дослідження на місці», — розповів глава української сторони в ТКГ.

«10 вересня о другій годині дня мало відбутися це спільне інспектування. Але раптом зранку та сторона (представники ОРДЛО, — ред.) висунула додаткові умови, що, мовляв, ще три точки потрібно дослідити, потрібно провести нові спостереження і скласти якийсь протокол, про що не йшло жодної мови (під час обговорення, — ред.). Ми тоді сказали, що не приймаємо, бо це питання навіть не обговорювалось», — розповів Кравчук.

«Але після цього почався прицільний вогонь по тому пункту, де знаходилась місія і де знаходився представник ОБСЄ. Це вже була не просто загроза, а реальні дії, стрілянина. Нам швидко вдалося зробити кроки, які убезпечили життя цих людей», — зазначив глава української делегації в ТКГ.

Читайте також: Відкрита провокація: бойовики почали гатити по українських позиціях

Після обстрілів, за словами Кравчука, українська сторона відмовилася від виконання нових вимог. Він заявив, що функціонування такого роду інспекції у майбутньому буде можливе лише після того, як безпекова підкомісія проведе обговорення та з’ясує причини обстрілу позицій під Шумами.

Схожі новини