Шахова Олімпіада: без скандалів не обійшлося

Через збій у роботі Інтернету фі­нальний матч Всесвітньої шахової онлайн-Олімпіади, Індія – Росія, було перервано

У двох індійських шахістів, які грали у різних містах, зник зв’язок. Вони були відключе­ні від мережі, і суддівська бригада присудила їм поразки, що прине­сло загальну перемогу росіянам (перший матч закінчився унічию 3:3, у другому їм присудили пере­могу — 4,5:1,5). Але представники Індії негайно подали протест…

Після розгляду протесту Індії на результат другого матчу президент ФІДЕ Аркадій Дворковіч прийняв рі­шення оголосити обидві команди пе­реможцями і вручити шахістам Індії та Росії золоті медалі чемпіонів першої світової онлайн-Олімпіади. Не бажа­ючи завершувати скандалом орга­нізовану ФІДЕ Всесвітню олімпіаду, Дворковіч прийняв компромісне рі­шення, яке обурило вже представни­ків російської команди…

Остаточні результати цієї першої онлайн-Олімпіади такі: 1−2 місця — Індія і Росія, 3−4 — Польща й США, далі були Вірменія, Угорщина, Україна та Азербай­джан. До останнього квартету потрапили Китай, Болгарія, Греція та Німеччина.

Напередодні чвертьфінальної зустрі­чі України з фаворитом змагань Китаєм «ВЗ» попереджав, що українці готують грізному супернику гідну відсіч. І їм це вдалося: обидва матчі закінчилися уні­чию (по 3:3), а у вирішальному поєдинку у швидкому ритмі наш 18-річний Кирило Шевченко обіграв китайського юніора. Зрештою, виступ київського гросмей­стера виявився у нашій команді найкра­щим — він набрав у 10 партіях 8,5 очка. На жаль, на півфінал з американцями наших не вистачило, і вони двічі посту­пилися (2:4, 1,5:4,5). У наступному мат­чі за вихід у фінал США програли Росії. Трохи меншу сенсацію створила коман­да Польщі, вибивши нашого суперника з групового турніру — Азербайджан.