Передплата 2024 ВЗ

А нащо нам британські катери? Керівництво ЗСУ свідомо гальмує розбудову флоту

  • 30.08.2020, 11:55
  • 1 629

Міністр оборони Великобританії Роберт Бен Лоббан Уоллес запропонував керівництву Збройних сил України розгорнути будівництво ракетних катерів на одному з українських судноремонтних заводів

Як пише «Думская», на командувача ВМСУ Олексія Неїжпапу тиснуть зверху, щоб змусити відмовитися від британської пропозиції.

«Якщо коротко, пропозиція виглядає так… Британці розгортають на одному з наших суднобудівних заводів виробництво своїх сучасних швидкохідних ракетних катерів. Відомі загальні характеристики цих одиниць (деталі, ясна річ, тримають у таємниці) — довжина 50 метрів, водотоннажність 400 тонн, швидкість 45 вузлів, основне озброєння складається з восьми протикорабельних ракет», — зазначило видання.

По суті, це невеликий корвет. Питання фінансування теж ніби як вирішене — британська сторона готова надати Україні довгостроковий кредит.

За даними джерела в Міноборони, керівництво армії відмовляється погоджуватися на цей проєкт і пропонує реалізувати проєкт 30-річної давності.

«Далеко не всі з військово-морського начальства і представників оборонної промисловості налаштовані прийняти пропозицію Лондона. Дійшло до того, що із запиленого сейфа миколаївського дослідницько-проєктного центру кораблебудування витягли проєкт катера „Гроза“ тридцятирічної давності, який нібито можна модернізувати до сучасних стандартів. Керівництву країни його підносять як панацею під час захисту нашого узбережжя з моря», — додав автор статті.

Читайте також: Без «Вільхи» Україна програє війну: завод для виробництва ракетного палива не фінансують

Водночас ракетного озброєння для «Грози» поки немає: передбачуваний «Нептун» морського базування ще не створений. Але навіть без нього ціна одного катера — близько 110 мільйонів доларів США. Це приблизно половина корвета типу «Володимир Великий». Британські катери з повним пакетом озброєння будуть коштувати набагато дешевше.

Співрозмовники видання стверджують, що на командувача ВМСУ тиснуть зверху для узгодження початку виробництва цієї самої «Грози».

«Треба розуміти, що рішення про виробництво зброї такого класу (малих ракетних корветів) є політичним. Воно на багато років визначить вектор розвитку українських Військово-морських сил. Вибір союзника в особі королівства Віндзорів обіцяє нам великі перспективи і допоможе подолати багато проблем, зокрема й технічних», — підкреслюється в публікації.

Схожі новини