Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

«Піккардійська Терція» презентує саунд-трек до нового українського фільму «Інший Франко»

  • 25.08.2020, 13:44
  • 883

Прем’єру пісні «Розпрощався стрілець» присвятили Дню Незалежності України. Сама ж стрічка на великі екрани вийде рівно через рік

Зйомки фільму «Інший Франко» відбувалися торік улітку — у Києві та Львові. Прем’єра була запланована на осінь 2020 року. І хоча стрічка уже завершена, через пандемію та карантин її творці вирішили перенести вихід картини на великі екрани на рік — на серпень 2021 року і приурочити до 30-річчя Незалежності України та Франкових днів. А вже цими днями — прем’єра офіційного саунд-треку до фільму — ним стала українська народна пісня «Розпрощався стрілець» у виконанні знаменитої вокальної формації «Піккардійська Терція».

«Інший Франко» — це історична, біографічна драма про сина Івана Франка — Петра, який прожив життя, сповнене досягненнями і авантюрами. «Наша кінорозповідь про Петра Франка відбувається на тлі історичних подій в Україні. Мова про період 1910-их — почату 1940-их років, — зауважує продюсер фільму Дмитро Кравченко. — Українська пісня „Розпрощався стрілець“ добре поєдналася із сюжетом фільму. І символічно, що саунд-трек виконує саме львівський колектив, адже життя головного героя дуже тісно було пов’язане зі Львовом».

Прем’єра офіційного саунд-треку до фільму «Інший Франко» відбулася разом із відео, в яке увійшли унікальні, не презентовані досі в трейлерах, кадри з майбутньої стрічки.

«Ця пісня вважається народною, і я справді не знайшов у відкритих джерелах жодної згадки про автора. Хоча маю підозру, що автор з кола Пресової квартири — культурно-просвітньої формації Українських Січових Стрільців, головним завданням якої було збирання, поширення та збереження матеріалів з історії Леґіону УСС, а також збереження традицій стрілецтва, — розповідає художній керівник вокальної формації „Піккардійська Терція“ Володимир Якимець. — З цього ж кола — Михайло Гайворонський, Роман Купчинський, Богдан Лепкий, які залишили нам цілий пласт стрілецьких пісень. І Петро Франко, той „інший Франко“, був у Січових Стрільцях. Тож усе переплелося. Для нас ця пісня була відомою. Десь з кінця 1980-их, коли почалося відродження національно-патріотичної культури, ми неодноразово чули її у різних виконаннях. У нашій же, новій, інтерпретації хотіли і аранжуванням, і виконанням максимально донести до слухачів кожне слово, кожне смислове навантаження, які є в цій пісні. Задля цього — додали інструментів — й пісня більш природньо інтегрувалася у настрій, сюжет і тематику фільму та краще передає колорит часів Першої світової війни, зокрема національно-визвольних змагань Січових Стрільців».

Голоси «піккардійців» уже не вперше стають музичним настроєм кінофільмів. Зокрема, раніше акапельний колектив створив саунд-треки до документального фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939−1941» та одного з лідерів українського прокату — стрічки-фентезі «Сторожова застава».

Схожі новини