Доходить до маразму: Путін знову торочить про незаконність розпаду СРСР

  • 05.07.2020, 16:55
  • 3 136

Президент Росії Володимир Путін заявив, що жодна із союзних республік не мала права виходити з СРСР. Однак це трапилося через розпад компартії, яка, згідно з радянською конституцією, мала повну монополію влади

Своїм баченням історії ХХ століття глава країни-агресора поділився в інтерв'ю для програми «Москва. Кремль. Путін» телеканалу «Росія 1», передає OBOZREVATEL. За словами Путіна, нинішні поправки в російську конституцію нібито повинні не дати повторитися такому сценарію.

«Що стосується вільного виходу з Союзу. У конституції було прописано ексклюзивне монопольне право компартії на владу. І вона була стрижнем всієї державної системи. І там не було ніякого права виходу з компартії для представників національних утворень», — висловився Путін.

«Вона все тримала! Компартія пов'язала свою власну долю, свої групові інтереси з інтересами всіх країн. І коли компартія почала зсередини розсипатися, за нею почала розсипатися і країна. Це абсолютно неприпустимо! Ось це і є міна сповільненої дії, закладена ще в 1922 році під час утворення СРСР. Подібних речей ми повинні уникнути», — додав російський президент.

Путін також зазначив, що засновник СРСР Володимир Ленін ще з 1908−1909 років «носився з ідеєю» щодо права націй на самовизначення.

Читайте також: «Конституція — перший крок»: у РФ відверто заявили про намір повернути «втрачені землі«

«Потім це трансформувалося в державне будівництво таким чином, що при створенні єдиної держави, СРСР, — ну, по суті, йшлося про відновлення історичної Росії в її колишніх кордонах, — новостворювані союзні республіки мали право виходу з неї. До речі, Сталін дотримувався іншої точки зору», — обурився російський лідер.

Схожі новини