Ляшко пояснив, чому в Україні не проводять масове тестування на коронавірус

  • 03.07.2020, 10:55
  • 761

"В Україні існує дефіцит кадрів і потужностей для тестування", -пояснює Ляшко.

Заступник міністра охорони здоров'я — головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, чому в Україні не проводять масове тестування на коронавірус, щоб виявляти безсимптомні випадки.

Про це він сказав в інтерв'ю НВ.

За словами Ляшка, це «питання економічної доцільності».

«Кожна країна розробляє алгоритми тестування залежно від своїх економічних можливостей. Ми не можемо сказати, що у нас сьогодні економіка така, як у Польщі, Італії, Іспанії та США. Ми не можемо тестувати для того, щоб задовольняти бажання тестуватися. Але ми стовідсотково тестуємо людей з симптомами, щоб забезпечити контроль над ситуацією», — пояснив він.

Для того, щоб перейти на етап масового тестування, пояснив Ляшко, Україні «не тільки потужностей не вистачить, але, на жаль, і фахівців».

«На самому початку епідемії ми говорили про те, що наша межа можливостей — 80 тисяч тестувань на тиждень. Сьогодні ми вже спокійно робимо 72 тисячі тестів на тиждень. Тобто майже виконали поставлену мету», — порівняв він.

Відповідаючи на питання про те, як виросте тестування до осені, головний санітарний лікар відзначив:

«Ми не знаємо, скільки буде додатково лабораторій поза системою, приватні компанії теж розвивають свої потужності».

За словами Ляшка, держава «зараз закуповує автоматичні станції для виділення РНК, нові аналітичні панелі, які спростять роботу лікарям-лаборантам». Він переконаний, що в державних лабораторія «підняти кількість досліджень удвічі здається досить реальним».

Схожі новини