В Україні планують збільшити ліміт перевищення швидкості: що відомо

  • 30.06.2020, 13:55
  • 1 353

В Україні можуть збільшити ліміт дозволеного перевищення швидкості, однак він діятиме лише на міжнародних і національних автомобільних дорогах

Такі зміни передбачено законопроєктом № 3744, який було оприлюднено на сайті Верховної Ради 25 червня. Ініціатори документа вважають, що запропоновані ними зміни зменшать витрати часу на подолання громадянами великих відстаней, а також покращать безпеку на дорогах, адже водії не так утомлюватимуться та не будуть змушені тривалий час без перепочинку керувати автомобілем.

Згідно з пропозиціями, викладеними в законопроєкті, нові ліміти повинні мати такий вигляд:

  • на міжнародних і національних дорогах, які мають по одній смузі для руху в кожному напрямку, дозволене перевищення швидкості збільшиться на понад 30 км/год;
  • на шляхах, що мають дві смуги для руху в одному напрямку, — більш ніж на 40 км/год;
  • на дорогах, які мають три і більше смуг для руху в одному напрямку, — більш ніж на 50 км/год.

Що стосується покарань, то в новому документі прописано, що штраф у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян має бути передбачений за перевищення швидкості більш ніж на 60 км/год на міжнародних і національних автомобільних дорогах, які мають три і більше смуг для руху в одному напрямку.

Читайте також: В Україні з червня запрацює система автофіксації порушень ПДР: що чекає водіїв

Нагадаємо, раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що в Україні можуть значно підняти штрафи за перевищення швидкості — 3 400 грн для тих, хто перевищив більш як на 50 км/год.

Схожі новини