"Трамп - убивця": Іран видав ордер на арешт президента США

  • 30.06.2020, 13:35
  • 591

Прокуратура Ірану висунула звинувачення президенту США Дональда Трампа у зв’язку із вбивством іранського генерала Касема Сулеймані та видала ордер на його арешт

Як повідомляє Al Jazeera, Трамп і ще понад 30 осіб звинувачуються у вбивстві й тероризмі. Імена інших підозрюваних, крім Трампа, іранська прокуратура не назвала.

Іран звернувся в Інтерпол з проханням оголосити Трампа в міжнародний розшук з «червоною карткою» і пообіцяв продовжити кримінальне переслідування, навіть коли той піде з посади президента США.

Видання зазначає, малоймовірно, що Інтерпол погодиться оголосити президента США в розшук.

Нагадаємо, що командувача спецпідрозділом «Корпусу вартових ісламської революції» «Аль-Кудс» Касема Сулеймані вбили 3 січня 2020 року наказом президента США Дональда Трампа в результаті ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада.

У відповідь Іран завдав ракетного удару по базах ВПС США в Іраку. Унаслідок удару постраждалих серед військовослужбовців США не було.

Читайте також: Трамп не знав про про причетність Росії до нападів на військових США в Афганістані

Створений після Ісламської революції 1979 року для захисту шиїтської клерикальної керівної системи, КВІР є найпотужнішою організацією у сфері безпеки Ірану. Корпус контролює великі сектора іранської економіки та має великий вплив на політичну систему країни.

США вважають, що іранський «Корпус вартових ісламської революції» — терористична організація.

Підрозділ «Аль-Кудс», який очолював Сулеймані, спеціалізується на операціях за межами Ірану. Після його загибелі підрозділ очолив бригадний генерал Есмаїл Каан, колишній заступник Сулеймані.

Схожі новини