Мін'юст забрав у доньки Козловського незаконно привласнені львівські ринки

  • 27.06.2020, 15:35
  • 1 578

Офіс протидії рейдерства при Міністерстві юстиції скасував реєстрацію права власності доньки бізнесмена Григорія Козловського на львівські ринки «Підзамче» та «Винниківський».

Ці ринки незаконно вибули з комунальної власності і завдяки схемі з іпотекою перейшли компанії Софії Максимець, повідомляє Zaxid.net.

Про приватизацію ринків «Винниківський» (вул. Солодова, 4) та «Підзамче» (вул. Хмельницького, 120) 26 травня проінформував антикорупційний сайт «Наші гроші. Львів». З 2001 року обидва ринки були в оренді ТзОВ «Дари Львівщини», єдиною власницею якого в липні минулого року стала Софія Максимець, донька бізнесмена і депутата Львівської міськради Григорія Козловського. Після зміни власників ринків їхнє майно перейшло з комунальної в приватну власність. Для того, щоб остаточно «закріпити» право власності на два ринки компанія «Дари Львівщини» віддала майно базарів в іпотеку двом фірмам: «Винниківський шлях» і «Галицький шлях», засновниками яких є Григорій Козловський та бізнес-партнер Козловського Олексій Різник.

Управління комунальної власності Львівської міськради подало скаргу в Офіс протидії рейдерству при Міністерстві юстиції щодо нотаріуски Ольги Глинчак-Кучерепи, а також двох реєстраторок Винниківського комунального підприємства «Реєстрація майна та бізнесу» Ірини Ревакович і Христини Бойко, які переписали право власності майна двох ринків на фірму доньки Козловського.

26 червня стало відомо, що Офіс протидії рейдерства скасував право власності фірми Софії Максимець на обидва ринки. Цю інформацію підтвердила начальниця управління комунальної власності ЛМР Інна Свистун. За її словами, Мін’юст водночас не скасував договір про іпотеку, який «Дари Львівщини» уклало із двома фірмами Козловського і Різника.

«Нотаріус, який посвідчував іпотеку, на думку міністерства юстиції, вчиняв правомірні дії. Тому іпотеку треба буде ще скасувати в суді або ж власники компаній скасують її добровільно», — зазначила Свистун.

Читайте також: Доньку депутата міськради Козловського оштрафували

Нагадаємо, що прокуратура Львівської області подала у Господарський суд Львівської області два позови для повернення цих ринків у власність міста. Водночас прокуратура готує підозри для реєстраторок, які переписали комунальні ринки на приватну фірму.

Схожі новини