ЗСУ отримали від США ракети Javelin останньої моделі

  • 24.06.2020, 14:14
  • 592

Збройні сили України отримали від США ракети FGM-148E, які є однією з останніх модифікацій протитанкових ракет комплексу Javelin.

Як передає «Європейська правда», про це йдеться у повідомленні Міноборони.

«16 червня 2020 року до України у рамках пілотного проєкту за програмою Уряду США „Міжнародні військові продажі“ надійшла перша партія вантажу за контрактом, підписаним у грудні 2019 року, а саме — ракети до протитанкових ракетних комплексів „Джавелін“ та допоміжне обладнання на загальну суму понад 27 млн доларів США», — повідомили в Міноборони.

Проєкт передбачає постачання для ЗСУ комплексу озброєння, його обслуговування та надання супутніх послуг з підготовки особового складу для надійної та ефективної експлуатації протитанкових комплексів упродовж всього життєвого циклу.

Постачання решти товарів військового призначення відповідно до домовленостей передбачено у 2021−2022 роках.

Читайте також: Болтон розповів про перший візит до України, Порошенка та загрози з боку Кремля

«Реалізація контракту на загальну суму понад 36,5 млн доларів США є значним кроком розвитку українсько-американського стратегічного співробітництва на підтримку обороноздатності України та відкриває нові перспективи до здійснення Міністерством оборони України прямих зовнішньоекономічних домовленостей у галузі озброєння та військової техніки з державами-партнерами», — заявили в Міноборони.

Javelin — головна протитанкова зброя армії і морської піхоти США. Вона дозволяє солдату або морському піхотинцю стріляти і швидко рухатися, оскільки ракета самокеровано прямує до цілі.

Схожі новини