"Що має бути, то буде": мешканці Львівської області масово ігнорують карантинні заходи

  • 22.06.2020, 19:55
  • 739

Мешканці Львівщини втомилися від тривалого карантину. У селах не всі вірять в існування коронавірусу, відтак — у доцільність засобів індивідуального захисту

Журналісти Zaxid.net перевірили, як дотримуються карантинних обмежень у кількох селах Пустомитівського і Миколаївського районів.

Село Деревач Пустомитівського району — за 20 км від Львова. Тут був зафіксований випадок коронавірусу. Джерело потенційного скупчення людей — місцева крамниця. На вході сувора вивіска: «Де ваша маска??». Але, схоже, відвідувачів вона не лякає. Відвідувачка пані Наталя сміється: «Маску не вдягнула, бо коронавірусу не боюся».

Село Тростянець Миколаївського району вірус теж не оминув. Однак у його реальність вірять не всі. У місцевого мешканця Семена Пилиповича, який іде за покупками без маски, своя думка: «Я сам як той коронавірус ходжу. У магазині зараз куплю маску». Чоловік таки дійсно придбав маску, бо правила є правила. Але в її ефективність не вірить. Семен Пилипович — фаталіст. Каже: «Без маски ліпше, бо вона в зуби тисне. Що має бути, то буде. І нічого не допоможе».

Читайте також: «Згорів телевізор, а газети не продаються»: пенсіонер хитромудро виправдався за порушення карантину

Далі їдемо у невеличке село Підтемне поблизу Львова. Тут жартують: через погані дороги коронавірусу буде до них важко пробратися. Але запевняють: дотримуються всіх заходів безпеки. Місцева жителька пані Дана говорить: «Магазину в нас нема, до нас приїжджає машина з продуктами, але маски обов’язково беремо. Рукавички навіть вдягаємо, якщо йдемо по хліб. У церкву теж кілька людей приходять. То священик розставляє їх на відстані, щоби все було добре».

А от у Солонці карантину дотримуються по-різному. Хтось замість маски прикриває обличчя рукою, втікаючи від камер. Хтось дістає її перед тим, як зайти в магазин. Ще один чоловік зізнається: «Маску забув у машині. Коронавірусу не боюся. Так ніби вже нема його».

Нагадаємо, за минулу добу на Львівщині отримали найбільшу кількість позитивних результатів — 200. Серед хворих, у яких учора діагностували коронавірусну інфекцію, є 100 львів’ян, інші сто — це мешканці області.

Схожі новини