"Укренерго" відновить продаж електроенергії у Білорусь та РФ

  • 18.06.2020, 17:15
  • 602

Компанія "Укренерго" оголосила, що відновлює аукціони з продажу електроенергії до Росії та Білорусі

«Укренерго» відновлює проведення місячних та добових аукціонів із розподілення доступу до пропускної спроможності міждержавних перетинів за напрямками Україна — Росія та Україна — Білорусь", — сказано у повідомленні на сайті компанії.

Іншими словами, «Укренерго» на аукціонах продаватиме виробникам електроенергії право користуватись інфраструктурою для її поставок за кордон (строком на добу чи на місяць). Враховуючи, що в Україні зараз надлишок генерації електроенергії, можна припускати, що ці аукціони відбудуться.

Зокрема, 18 червня проведуть добовий аукціон за цими напрямками з поставкою електроенергії 20 червня.

А на 22−23 червня заплановано місячний аукціон з розподілення пропускної спроможності на липень.

Читайте також: Попри обіцянки влади, електроенергія в Україні подорожчала

«Таким чином, буде відновлено експорт електроенергії з торгової зони ОЕС України в країни, які не є членами Енергетичного Співтовариства (Росія та Білорусь)», — пояснили в «Укренерго».

Чому поставки було зупинено

Продаж електроенергії до Росії та Білорусі (та у зворотному напрямку) Україна припинила 12 квітня 2020 року відповідно до постанови НКРЕКП «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Нагадаємо, в.о. міністра енергетики України Ольга Буславець заявила, що ручне втручання в роботу ринку електроенергії для зниження тарифів на електроенергію для промисловості призвело до того, що галузь переживає найбільшу кризу, а енергетичні підприємства не можуть працювати через багатомільярдні борги.

Верховна Рада провалила голосування за законопроєкти № 2831−1 та № 2831−2 про перелік підприємств, які не підлягають приватизації. Зокрема, з документів під час підготовки було виключено дві компанії, які займаються постачанням води до Криму.

Схожі новини