Передплата 2024 «Добрий господар»

«Зеленському варто негайно закликати до припинення всіх слідчих дій проти Порошенка», - Петер Ван Прааг

Міжнародний Форум з питань безпеки у Галіфаксі закликає припинити політичні переслідування п’ятого президента України

Міжнародний форум з питань безпеки у Галіфаксі закликав президента України Володимира Зеленського припинити переслідування свого попередника Петра Порошенка.

«Президенту Зеленському слід знати, що прихильники демократичного та економічного розвитку України не мають жодних ілюзій щодо політичних мотивів, які стоять за спробами ув’язнити колишнього президента України Петра Порошенка», — наголосив президент Міжнародного форуму з питань безпеки у Галіфаксі Петер Ван Прааг.

Порошенку, який залишив посаду президента України після минулорічних виборів, нині загрожує понад десяток обвинувачень, що були розпочаті проти нього прокурорами, які діють від імені президента Зеленського. У разі визнання винним, йому загрожує до десяти років в’язниці.

«Україна зробила багато самопожертв на шляху до свого демократичного та процвітаючого майбутнього, і президенту Зеленському варто зрозуміти, що будь-які спроби кинути за ґрати своїх політичних опонетів не повинні мати місця в країні, яка прагне бути частиною спільноти цивілізованих націй», зазначив Ван Прааг.

«У разі ув’язнення колишного президента Порошенка, Україні загрожують серйозні наслідки для її відносин з демократичними державами та інституціями. Постане питання і про те, чи слід західним націям продовжувати надавати свою економічну та фінансову допомогу країні, яка відмовилася від верховенства права», — застеріг Ван Прааг.

Підсумовуючи, Ван Прааг наголосив, що «в інтересах демократичного майбутнього України президенту Зеленському варто було б негайно закликати до припинення всіх слідчих дій щодо пана Порошенка».

Міжнародний форум з питань безпеки у Галіфаксі є позапартійною, неприбутковою організацією, яка влаштовує провідні у регіоні Північної Америки конференції з питань міжнародних відносин та безпеки. Її місія полягає у зміцненні стратегічного співробітництва між демократіями світу. Цьогорічна конференція відбудеться 20−22 листопада 2020 року.

Схожі новини