"Ситуація склалася катастрофічна", - міністр економіки про інфляцію

  • 16.06.2020, 18:10
  • 857

Ситуація з інфляцією в Україні склалася катастрофічна, вважає міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Про це він повідомив на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

«Макропрогноз, який став основою бюджету, передбачає інфляцію в районі 11%. Інфляція НБУ передбачалася в районі 5−8-6%. У нас нині склалася катастрофічна ситуація з інфляцією — це дуже погана тенденція», — сказав він.

За даними Держстату, в річному вимірі інфляція за підсумками травня-2020 уповільнилася до 1,7% із 2,1% за підсумками квітня, 2,3% за підсумками березня. Інфляція в 2019 році становила 4,1%.

«Усі країни Євросоюзу та США також борються з цим фактом, тому що це означає падіння конкурентоспроможності та депресію із зарплат для працівників. І оскільки Україна не перебуває в зоні євро та американській, депресія також щодо торговельних балансів.

Тому ми на сьогодні думаємо над тим, як стимулювати економіку, зокрема програмами, за якими працюємо з банками, і президент заявляв про необхідність знайти варіанти, як банки «дотиснути», — пояснив міністр.

«Нам треба, щоб банки почали видавати кошти в економіку, щоб у нас було збільшено пропозицію грошей», — зазначив Петрашко.

Водночас він додав, що міністерство не має наміру позапланово переглядати макропрогноз, хоча й ретельно моніторить ситуацію.

Схожі новини