Американська кіноакадемія визначила точну кількість фільмів, які з 2021 року боротимуться за «Оскар»

  • 13.06.2020, 14:31
  • 740

З 2021 року у найпрестижнішій категорії «Найкращий фільм» за «Оскар» будуть боротися рівно десять картин, а не від п’яти до десяти, як зараз

Американська кіноакадемія заявила, що з 2021 року у найпрестижнішій категорії «Найкращий фільм» за «Оскар» будуть боротися рівно десять картин, а не від п’яти до десяти, як зараз.

Зазначається, що раніше кількість фільмів була різною, але з 2009 року брати участь могли не більше 10 стрічок — можна було менше.

Так, у 2019 році на нагороду претендували вісім фільмів, у 2018 і 2020 — по дев’ять.

«Починаючи з 94-ї церемонії, що пройде у 2022 році, у категорії „Найкращий фільм“ будуть представлені десять номінантів, на відміну від інших років», — повідомили в кіноакадемії.

Також тепер членам кіноакадемії демонструватимуть претендентів на нагороду в категорії «Найкращий фільм» упродовж всього року онлайн. Так кіноакадемія хоче «зрівняти шанси та забезпечити можливість перегляду всіх відповідних фільмів».

У кіноакадемії наголосили, що ця зміна в правилах не торкнеться порядку висування претендентів на кінопремію за поточний рік.

Академія має намір продовжити реалізацію своєї ініціативи 2020 року, покликаної сприяти «неупередженості та відкритості» спільноти кінематографістів.

Схожі новини