Washington Post: Протестувальники захопили Сіетл, Трамп вимагає "відвоювати місто"

  • 11.06.2020, 19:15
  • 1 425

Після кількох днів сутичок з демонстрантами біля східного відділку Департаменту поліції Сіетла правоохоронці нарешті відступили в понеділок

З того моменту учасники протестів проти поліцейського насильства захопили відділок, оголосивши на його території «Автономну зону Капітолійського пагорба», на територію якої поліції заходити заборонено. Їжа тут безкоштовна, а ввечері показують документальне кіно, — пише Washington Post.

Для деяких демонстрантів це перший крок в бік виконання їхніх вимог скоротити фінансування поліції й покінчити з расовою несправедливістю. Але президент Дональд Трамп у середу підібрав інший термін для позначення учасників протестів — «внутрішні терористи».

Він насварив мера Сіетла демократа Дженні Даркан і губернатора штату Вашингтон демократа Джея Інслі на своїй сторінці в Twitter, погрожуючи федеральний втручанням, якщо місцеві лідери не «відвоюють» місто.

«Лівого радикала-губернатора Джея Інслі і мера Сіетла обіграли й принизили на такому рівні, якого наша велика країна ще не бачила. Відвоюйте ваше місто негайно. Якщо не ви, то я це зроблю. Це не гра. Цих огидних анархістів потрібно зупинити негайно. Дійте швидко!», — написав Трамп.

Даркан і Інслі швидко відповіли йому в соціальній мережі. «Чоловік, який абсолютно не здатен займатися управлінням, повинен триматися подалі від справ штату Вашингтон. Припини писати в Twitter», — відповів Інслі.

Даркан додав: «Заради безпеки нас усіх йди назад у свій бункер».

Таким чином, губернатор нагадав про епізод, коли в розпал протестів після смерті Джорджа Флойда біля Білого дому президента США супроводили в спеціальне захищене приміщення під будівлею адміністрації. Видання пише, що останні повідомлення Трампа в Twitter нагадує його попередні погрози застосувати військову силу для придушення заворушень, коли тисячі людей вийшли на вулиці по всій території США, засуджуючи поліцейську жорстокість.

Ці погрози призвели до безпрецедентного опору з боку високопоставлених військових офіцерів.

Читайте також: Протести в США підтримує контрольована Москвою група впливу в Гані, — CNN

Видання пише, що «Автономна зона Капітолійського пагорба» останнім часом була гарячою темою в ЗМІ, лояльних до консервативного політичного табору в США. Fox News випустив в ефір сюжет про «автономію», яку ще скорочено називають CHAZ.

У матеріалі йшлося про «повне захоплення території семи кварталів у Сіетлі», яку нібито патрулюють озброєні демонстранти. Газета Seattle Times писала, що, захопивши відділок поліції у вівторок, демонстранти повісили на ньому плакат з написом: «Цей простір — власність народу Сіетла».

Після цього на території влаштували показ документального фільму Ави Дюверней «13», в якому викривається проблема расової дискримінації в системі правосуддя США. Газета писала, що на території можна було побачити принаймні одну людину зі зброєю. Хоча «автономія» оголосила про її заборону. Але після завершення сутичок з поліцією в районі було спокійно.

У середині «автономної зони» демонстранти проводять «круглі столи» для обговорення подальших планів і стратегії. У четвер деякі люди виступали зі сцени, пояснюючи іншим своє бачення необхідних змін. Наразі невідомо, чи надовго поліція лишила в спокої демонстрантів в «автономії».

Даркан, який зіштовхнувся із закликами піти у відставку після того, як поліція застосувала сльозогінний газ і світлові гранати, не говорив прямо про утворення на території поліцейського відділку.

Інслі на питання про CHAZ відповів: «Я нічого про це не знаю».

Позиція ж Трампа була зрозуміла, оскільки він почав називати рух небезпечним формуванням, яке підтримують його політичні опоненти. «Внутрішні терористи захопили Сіетл на чолі з радикальними лівими демократами, звісно ж», — написав він у Twitter. Тим часом у самій «автономній зоні» демонстранти встановили намети, готуючись ночувати на вулиці.

Схожі новини