Дональд Туск під час розмови з Порошенком передав чіткий сигнал Зеленському: треба поважати політичних опонентів

  • 11.06.2020, 18:49
  • 990

Президент Європейської народної партії, колишній Голова Європейської Ради Дональд Туск під час конференц-спілкування із п’ятим Президентом Петром Порошенком з нагоди третьої річниці безвізового режиму передав сигнал нинішньому керівництву України про необхідність поваги до політичних опонентів і дотримання принципів демократії та законності

«Ви маєте демонструвати повагу — і це сигнал нинішнім політичним керівникам — насамперед до демократичних стандартів та законності, солідарності щодо ваших опонентів, якщо ви хочете побудувати сучасну, демократичну державу. Я переконаний, що для декого є цілком зрозумілим, що я маю на увазі», — наголосив Дональд Туск.

Він також відзначив величезну роль п’ятого Президента Порошенка у європейському реформуванні України. «Ваш президентський термін на чолі вашої країни був найкращим прикладом у нашій спільній історії. Прикладом політичного лідерства найвищої якості. І це і моя роль сьогодні — переконати моїх партнерів в Європі продовжувати те, що ми спільно розпочали, і що ми досягли у відносинах між Україною і Європейським Союзом.

Я можу повторити, що ви можете розраховувати на мене. Я зроблю все можливе, щоб переконати своїх партнерів у Брюсселі та серед європейських столиць продовжувати наш шлях, проєвропейський шлях у Києві", — зазначив Туск.

Як відомо, низка світових політиків вже відреагували на політичні переслідування Петра Порошенка. Зокрема, про неприпустимість таких репресій заявив колишній прем’єр-міністр Швеції Карл Більд.

«Чи збирається президент Зеленський піти шляхом Януковича та кинути за грати свого політичного опонента Петра Порошенка? Якщо це станеться, потрібно буде вжити заходи. Ця справа буде в центрі уваги у відносинах між ЄС та Україною», — написав Карл Більдт у твіттері.

Колишній спецпредставник Держдепу з питань України також звернув увагу на дії чинного президента і порадив Володимиру Зеленському сконцентруватись на побудові національної єдності на тлі російської агресії, а не влаштовувати політичні переслідування.

«Вибір, кого переслідувати, — це політичне рішення, оскільки обвинуватити можна кожного. Кращим було б рішення — будувати національну єдність перед обличчям російської агресії на Донбасі та в Криму, як і казав Зеленський у своєму виступі 24 серпня», — пише Курт Волкер.

Депутат Європейського парламенту, впливовий литовський політик Пятрас Ауштрявічюс теж застеріг адміністрацію Зеленського від політичного переслідування Порошенка. «Угода про асоціацію зобов'язує Україну повністю дотримуватися верховенства закону та інших основоположних принципів. Не може бути жодного політично мотивованого переслідування», — наголосив Ауштрявічюс.

Схожі новини