"Коронавірус має штучне походження", - ексглава британської розвідки

  • 07.06.2020, 13:15
  • 1 930

Вірус SARS-CoV-2 має штучне походження, оскільки його ключові елементи не еволюціонували природним чином, а були в нього інтегровані

Зробили це китайські вчені під час вивчення коронавірусу в кажанів. А далі стався нещасний випадок — модифікований під людський організм вірус вирвався з лабораторії. Про це в інтерв'ю подкасту Planet Normal лондонської газети The Telegraph заявив голова британської розвідки SIS/MI6 у 1999−2004 роках сер Річард Дірлав, передає Еспресо.TV.

Свою думку колишній глава M16 засновує на науковій статті норвезько-британської дослідницької групи, яка стверджує, що виявила в генетичній послідовності SARS-CoV-2 структури, які передбачають, що деякі ключові елементи вірусу були «вставлені» в нього, а не самостійно розвинулися природним чином. Зі статті прямо випливає, що початковий коронавірус кажанів був модифікований, вірогідно, генетиками у Китаї.

Йдеться про нове рецензоване дослідження, проведене професором Ангусом Далглішем з лікарні Святого Георгія в Лондонському університеті й норвезьким вірусологом Биргером Соренсеном. У своїй статті вони стверджують, що ідентифікували «вставлені ділянки, розташовані на поверхні шипа SARS-CoV-2», які пояснюють, як вірус зв'язується з клітинами людини.

Дірлав вважає їхнє дослідження «дуже важливим внеском у дебати, які зараз починаються про те, як розвинувся вірус, як він вийшов з лабораторії і вибухнув як пандемія».

Читайте також: Вчені знайшли ліки, які вбивають коронавірус за дві доби

«Я гадаю, що ця конкретна стаття є дуже важливою, і я гадаю, що це зрушить дискусію», — підсумував Дірлав.

Нагадаємо, 16 квітня 2020 доку авторитетну думку про штучне походження Covid-19 висловив нобелівський лауреат Люк Монтаньє.

За його словами, вочевидь, китайці прагнули створити вакцину проти СНІДу, вставивши секвенцію ВІЛ у коронавірус.

Тобто, як він тоді пояснював, йдеться не про військову розробку, проте не менш небезпечну, ніж військова. Просто, «щось пішло не так», а китайська влада вирішила усе засекретити.

Схожі новини