Лікарка з лабораторії Уханя зробила зізнання: є ще три штами, крім COVID-19

  • 24.05.2020, 17:33
  • 17.1K

В інституті вірусології Уханя є три живі штами коронавірусу кажана, але жоден із них не відповідає COVID-19.

Із такою заявою виступила директорка установи Ван Яньї, спростувавши заяви президента США Дональда Трампа про те, що хвороба «навмисно просочилася» з їхньої лабораторії. Про це повідомляє Daily Mail.

За словами фахівчині, центр «ізолював і отримав декілька коронавирусів від кажанів». Однак, хоча в лабораторії уже було три штами, найбільша їхня схожість із новим типом вірусу досягла лише 79,8%.

Відомо, що одна з дослідних груп в інституті вірусології Уханя, очолювана професоркою Ши Чженлі, займається дослідженням коронавірусів кажанів із 2004 року й зосередилася на «відстеженні джерела SARS», штаму, що стоїть за вірусним спалахом майже два десятиліття тому.

«Весь геном SARS-CoV-2 лише на 80 відсотків схожий на геном SARS. Це очевидна різниця», — зазначила Яньї.

За її словами, лабораторія повідомила, що отримала зразки невідомого вірусу 30 грудня, 2 січня визначила послідовність вірусного генома і вже 11 січня надала ВООЗ інформацію про збудника.

Директорка інституту підкреслила, що до того, як вони отримали зразки в грудні, їхня команда ніколи не «мала справи, не досліджувала і не зберігала цей вірус».

«Ми навіть не знали про існування COVID-19, то як же він міг просочитися з нашої лабораторії, коли в нас його не було?» — прокоментувала вона заяви американської влади щодо «спеціального поширення» вірусу.