Президент Зеленський публічно пообіцяв «пригоди» Порошенку, і ДБР це відпрацьовує - адвокати Новіков і Головань

  • 23.05.2020, 14:55
  • 561

Чергова сфабрикована справа проти п’ятого президента України, лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка - це одна із «пригод», які публічно на прес-конференції пообіцяв Володимир Зеленський.

А Державне бюро розслідувань, яке є інструментом Офісу Зеленського у політичних переслідуваннях, негайно кинулося виконувати замовлення — так прокоментували адвокати Петра Порошенка так звану «історію з картинами».

«Всі вже відзначили, що „історія з картинами“ відбувається на фоні прес-конференції Зеленського, який обіцяв „пригоди“. Очевидно, це і є ті обіцяні „пригоди“. Вже відійшла на другий план історія зі знаменитими „плівками Байдена“, яка подавалась як сенсація. Тепер вже нова сенсація — історія про картини», — говорить адвокат Ілля Новіков.

«Дуже показово, що так швидко реагує ДБР на обіцянки президента Зеленського влаштувати пригоди Петру Порошенку. Дуже показово також те, що вже втратили надію в ДБР знайти щось протиправне, що б відносилося до того періоду, коли Петро Порошенко був президентом України. Оскільки пішли вже глибоко в історію. І вивчають ситуацію з тих часів, коли президент Зеленський ще, я так думаю, працював на телеканалі Інтер. Слід подивитися на те, як це здійснюється знову. Використовуються улюблені для президента Зеленського так звані «відосики».

Оскільки замість того, щоб направляти повістки — це вже для ДБР абсолютно характерно за весь останній рік — замість того, щоб вручати повістки відповідно до норм КПК, демонструються різного роду ютуб креативні ролики, які на думку слідчих ДБР повинні замінити виконання норм закону", — говорить адвокат Ігор Головань.

Адвокати також звернули увагу на те, що ДБР навмисно перенесло юридичну адресу одного зі своїх відділів у напівзруйновану споруду в Печерському районі, щоб працювати «під парасолькою» одіозного Печерського суду.

«ДБР дуже цінує свою приналежність до території Печерського суду. З причин, які не оголошуються офіційно, але вони цілком очевидні. Їм комфортно працювати тільки з цим судом, і навіть всередині цього суду тільки з конкретними суддями. Суддя Вовк, який щойно зобов’язав відкрити провадження відносно віцепрезидента і кандидата у президенти США Байдена — це саме один з тих суддів. Він не міг би контролювати роботу ДБР, якби вони відкрито визнавали, що вони знаходяться на вулиці Петлюри у Шевченківському районі. Це була б підсудність іншого суду», — пояснює Новіков.

«Ця комедія відіграється ДБР, проросійськими силами- замовниками і Офісом президента. І тепер, як ми бачимо за результатами прес конференції, особисто президентом Зеленським, ця комедія відіграється вже рік. І ми бачимо, що нічого, жодних фактів якихось правопорушень представлено не було, але ніхто не сумнівається, і це відверто стверджується, і особисто президентом Зеленським, що всі ці провадження фабрикуються проти п’ятого президента України Петра Порошенка. В таких обставинах говорити про виклики і допити для президента Порошенка як свідка — це абсолютно суперечить конституційному принципу верховенства права. Якщо маєте що пред’явити — пред’являйте. Але здійснювати аби тільки зробити приємність замовнику — всі ці протиправні виклики невідомо куди, ми не будемо потурати цим протиправним вимогам», — наголосив Головань.

«Позитивним моментом цього року і всіх цих подій є те, що дедалі менше людей всерйоз сприймають кожну нову таку історію. При цьому зрозуміло, що це не остання така історія. Президерт Зеленський обіцяв. Деяким його обіцянкам не можна вірити. А от цим обіцянкам вірити можна — якщо він обіцяв пригоди, в цій частині я вірю», — іронізує Ілля Новіков.

Схожі новини