На вулиці Чайковського у Львові звучатимуть "Страсті за Тарасом"

  • 21.05.2020, 11:21
  • 690

З нагоди річниці перепоховання Тараса Шевченка із Петербурга до Канева, на Чернечу гору,  Львівська національна філармонія презентуватиме два архівних відеозаписи сучасних музичних творів українських композиторів, присвячених Тарасові Шевченку, записаних у виконанні музикантів та колективів філармонії.

Першою з них стане симфонія-реквієм «Праведная душе» львівської композиторки Богдани Фроляк. Твір написаний для мішаного хору, солістів та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка. У 2017 році за цю композицію, а також хорову кантату «Цвіт» та камерно-вокальний твір «Присниться сон мені» Б. Фроляк отримала престижну державну нагороду — Шевченківську премію.

Друга композиція була написана до 200-річчя із Дня народження поета — це «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича.

Цей твір відкривав міжнародний фестиваль «Віртуози» у 2014 році, тому презентація композиції матиме у ці травневі дні подвійне значення, адже вже за кілька днів стартуватимуть 39-ті «Віртуози» у новому форматі онлайн-маратону. У 2020 році вони будуть приурочені 250-річчю Бетховена.

Транслюватимуться записи на вулицю Чайковського та на офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії 22 та 23 травня відповідно. Трансляція розпочнеться о 18 годині.

Детальну інформацію про подію можна знайти офіційному сайті Львівської національної філармонії: https://philharmonia.lviv.ua/

Офіційний YouTube-канал Львівської філармонії: https://www.youtube.com/user/PhilharmonyLviv/featured