Китай має компенсувати 300 тис. життів і виплатити 9 трлн дол через пандемію, - Помпео

Держсекретар США Майкл Помпео вважає, що китайська влада винна в глобальних масштабах поширення COVID-19 та заявив, що Китай мав би виплатити 9 трлн дол для того, щоб компенсувати втрату 300 тис. життів

З такою заявою Помпео виступив у середу в Державному департаменті США, повідомляє Укрінформ.

«Внески Китаю в процес боротьби з пандемією є нікчемними в порівнянні з ціною, яку заплатив світ через них. Це вартувало майже 90 тис. американських життів, більше 36 млн американців втратили роботу, починаючи з березня. У глобальних масштабах 300 тис. життів, за нашими оцінками, можуть коштувати (для Китаю — ред.) щонайменше $ 9 трлн», — заявив Помпео.

Держсекретар США зауважив, що влада в Пекіні приховувала дані про коронавірус ще на початку його поширення, вводила в оману ВООЗ та всю міжнародну спільноту, що створило умови для швидкого поширення хвороби світом. І навіть зараз влада в Китаї продовжує чинити перепони в глобальній реакції на пандемію.

«Сьогодні ми всі почули, що Пекін продовжує відмовляти в доступі міжнародним слідчим на відповідні об'єкти, не надає зразків для дослідження вірусу, впроваджує цензуру на обговорення пандемії в межах Китаю та багато-багато іншого», — наголосив Помпео.

Схожі новини