Коронавірусний скандал: як українець витратив шалені гроші за "безкоштовне" лікування COVID-19

  • 17.05.2020, 11:35
  • 2 021

Житель Кропивницького Анатолій Компанієць заявив, що витратив понад 25 тисяч гривень на лікування від коронавірусу, яке мала би профінансувати держава, і тепер має намір судитися з медустановою

Чоловік захворів наприкінці березня та лікувався у Центральній міській лікарні облцентру. Його виписали 22 квітня, після третього негативного тесту, повідомляє «Суспільне.Кропивницький».

Водночас начальниця міського управління охорони здоров'я Оксана Макарук зауважила, мовляв, не знає, чому пацієнт витрачав на боротьбу з вірусом власні гроші, коли на лікування одного пацієнта з COVID-19 в Україні виділяють більш як 20 тисяч.

Читайте також: Скільки коштує лікування коронавірусу: лікарі назвали суму

«Скарг від пацієнтів з коронавірусом про використання власних грошей не надходило. Були поодинокі випадки непорозуміння, просили замінити закуплені за бюджетні гроші препарати. Закуповують лише ліки з Національного переліку лікарських засобів, затвердженого МОЗ. Якщо пацієнт хоче придбати препарат, який не входить до нього, він це робить за власні гроші. Це не заборонено чинним законодавством», — пояснила Макарук.

Зі свого боку Компанієць стверджує, що в Центральній міській лікарні Кропивницького йому сказали, що грошей на його лікування немає.

«Спершу давали антибіотики. Почав задихатися, не вистачало кисню. Перевели в реанімацію. Завідувач відділення сказав: якщо є гроші, будуть лікувати, а якщо ні — каже — вибач, нас не забезпечують. Витрачати власні гроші розпочав із першого дня в реанімації. Мені надали список, друзі купували все за мій кошт», — розповів чоловік.

За його підрахунками, загалом на лікування він витратив 26 тисяч 580 гривень 70 копійок. Усі чеки, підкреслює чоловік, зберіг.

Водночас керівник лікарні Олександр Артюх переконує, що медустанова забезпечена препаратами для лікування хворих на COVID-19.

«Лікарськими засобами забезпечені в повному обсязі. Все безкоштовно для пацієнтів, які перебувають у нашому стаціонарі», — зазначив він, додавши, що не знає, чому Анатолій Компанієць купував ліки за власні гроші.

Схожі новини